Video Llotaria dhuron donacion me vlerë 50,000 euro për Akademinë Pandev

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 20 Maj, 2021 15:31

Video Llotaria dhuron donacion me vlerë 50,000 euro për Akademinë Pandev

Video Llotaria “Casinos Austria” mbështet klubin e futbollit “Akademija Pandev” përmes një kuponi me vlerë 50,000 euro. Ky donacion është pjesë e angazhimit të kompanisë për promovimin e vlerave që lidhen me sportin dhe edukimin e kulturës sportive në vendin tonë.

“Video Llotaria “Casinos Austria” vazhdon t’i kushtojë vëmendje sportit vendor dhe ta ndihmojë atë, dhe miku ynë i fundit është klubi i futbollit Akademija Pandev. Puna e tyre e përkushtuar me lojtarë të rinj dhe rezultatet e rëndësishme të ekipit të të moshuarve, na shtoi vendosmërinë t’i shpërblejmë me një dhurim të kuponit me vlerë 50,000 euro. Shpresojmë që këto fonde të jenë një ndihmë e mirëpritur në një kohë të vështirë që bëhet sfidë për çdo njësi në shoqëri, veçanërisht në sport”, shprehen nga Video Llotaria “Casinos Austria”.

Akademija Pandev arriti me sukses qëllimin e saj kryesor për këtë sezon në Ligën e Parë të Maqedonisë, për të luftuar për mbijetesë.

Akademija Pandev fitoi vendin e shtatë në tabelë me një bilanc prej 12 fitore, 16 humbje dhe pesë barazime.

Duket një ndërmarrje e largët në fillim të sezonit, kur ekipi ishte në fund të tabelës, gjërat nuk shkuan siç duhej, por një shtysë për punë të suksesshme ishte ardhja e Aleksandër Vasoski si trajner.

Ish-anëtari i ekipit kombëtar maqedonas mori stolin para fillimit të gjysmë sezonit pranveror dhe rezultatet e punës së tij janë të dukshme.

Ky është donacion i fundit i Video Llotarisë “Casinos Austria”, dhe është pjesë e angazhimit të kompanisë për promovimin e vlerave sportive.

Video Llotaria “Casinos Austria”, tashmë po bëhet me të vërtetë një mbështetës i fortë i futbollit vendas.

“Që nga marsi i këtij viti, mbrojtësit tanë janë: Goran Pandev, Kire Lazarov, Edina Musa dhe ne nuk e harrojmë Igor Stefanovski-Idze, sfidat sportive të të cilit ne jemi duke qëndruar për disa vite me radhë. Këtë vit jemi krenarë sepse u bëmë partner i ekipit kombëtar maqedonas të futbollit, i cili këtë verë do të përfaqësojë vendin tonë në Kampionatin Evropian, shprehen nga Video Llotaria “Casinos Austria”.

Video Llotaria “Casinos Austria”, si një kompani me përgjegjësi shoqërore vazhdimisht po përpiqet të kontribuojë me një sërë aktivitetesh, duke u përpjekur t’u përgjigjet kërkesave për mbështetje që na arrijnë. FLAKA

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 20 Maj, 2021 15:31