Tërmet më magnitudë 5.9 në detin Adriatik, shkund edhe Maqedoninë

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 27 Mars, 2021 14:49

Tërmet më magnitudë 5.9 në detin Adriatik, shkund edhe Maqedoninë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9 të shkallës rihter është ndjerë sot në mesditë në detin Adriatik.

Sipas të dhënave nga Qendra Evropiane e Tërmeteve, bëhet me dije se epiqendra ka qenë jo shumë larg nga qyteti i Barit.

Po ashtu bëhet me dije se lëkundjet kanë qenë në një thellësi të madhe rreth 60 kilometra.

Lëkundjet janë ndjerë në Bari, Santgiovanni, Napoli dhe Pescara. Deri tani nuk raportohet për dëme.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 27 Mars, 2021 14:49