Back to homepage

Tag "Futboll"

Mungesat bëjnë diferencën, Bayerni e nis vitin me humbje

Mungesat bëjnë diferencën, Bayerni e nis vitin me humbje

2022 i Bayern Munich nisi në mënyrën më të keqe të mundshme. Me 14 mungesa për shkak të Covid, dëmtimeve dhe grumbullimeve me kombëtaret, Nagelsmann kishte në dispozicion, vetëm 10 lojtarë nga skuadra e parë. Megjithatë ndeshja e Bayernit nisi

Read Full Article
Piolin e bën të lumtur fitorja ndaj Romës: Është një periudhë e veçantë

Piolin e bën të lumtur fitorja ndaj Romës: Është një periudhë e veçantë

Milani ka arritur ta fitoj derbin e javës në Serie A, duke e mposhtur Romën me rezultat 3-1. Olivier Giroud, Messias dhe Rafael Leao u përkujdesën për golat e Rossonerëve derisa Tammy Abraham realizoi për mysafirët nga kryeqyteti italian. Trajneri

Read Full Article
FIFA ‘godet’ skuadrën shqiptare, ia bllokon merkaton

FIFA ‘godet’ skuadrën shqiptare, ia bllokon merkaton

Skënderbeu e mbylli vitin 2021 me buzëqeshje pasi u largua nga vendet e fundit në klasifikim dhe shpresonte që me disa përforcime të mund të shkëputej përfundimisht nga lufta për mbijetesë. Por planet e Memellit mund të prishen nga vendimi

Read Full Article
Çmimet e FIFA-s, zbulohen kandidaturat për trajnerin më të mirë

Çmimet e FIFA-s, zbulohen kandidaturat për trajnerin më të mirë

FIFA ditën e sotme ka zbuluar tre trajnerët e nominuar për të fituar cmimin e trajnerit më të mirë në botë. Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola është një nga të nominuarit pasi pati një vit të suksesshëm me skuadrën

Read Full Article