Back to homepage

Tag "FIFA"

Lojtari më i mirë i vitit, FIFA publikon treshen finaliste

Lojtari më i mirë i vitit, FIFA publikon treshen finaliste

FIFA vazhdon të publikojë çdo ditë të numinuarit për çmimet prestigjoze që do të jepen në ceremoninë e 17 janarit në Zurich. Ditën e sotme janë publikuar tre të nominuarit për çmimin e lojtarit më të mirë të vitit 2021.

Read Full Article
FIFA ‘godet’ skuadrën shqiptare, ia bllokon merkaton

FIFA ‘godet’ skuadrën shqiptare, ia bllokon merkaton

Skënderbeu e mbylli vitin 2021 me buzëqeshje pasi u largua nga vendet e fundit në klasifikim dhe shpresonte që me disa përforcime të mund të shkëputej përfundimisht nga lufta për mbijetesë. Por planet e Memellit mund të prishen nga vendimi

Read Full Article
Çmimet e FIFA-s, zbulohen kandidaturat për trajnerin më të mirë

Çmimet e FIFA-s, zbulohen kandidaturat për trajnerin më të mirë

FIFA ditën e sotme ka zbuluar tre trajnerët e nominuar për të fituar cmimin e trajnerit më të mirë në botë. Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola është një nga të nominuarit pasi pati një vit të suksesshëm me skuadrën

Read Full Article