Back to homepage

Tag "Armando Broja"

Broja nuk kërkohet vetëm nga West Ham

Broja nuk kërkohet vetëm nga West Ham

Armando Broja nuk kërkohet vetëm nga West Ham dhe Southampton që aktualisht e ka në ekip. Janë edhe tre klube të tjera që janë vënë pas tij.Në Angli raportojnë se për sulmuesin e Shqipërisë janë futur në garë edhe Everton,

Read Full Article
Të gjithë të “çmendur” pas shqiptarit, vjen oferta 40 milionë euro!

Të gjithë të “çmendur” pas shqiptarit, vjen oferta 40 milionë euro!

Armando Broja është 20 vjeç dhe ka vetëm 6 muaj që luan në Premier League, por kaq ka mjaftuar që të gjithë në elitën e futbollit anglez të hedhin sytë nga supertalenti shqiptar. Pas Southampton, klub në të cilin shqiptari

Read Full Article
West Ham do Armando Brojën, arsyet pse Chelsea mund të bllokojë kalimin

West Ham do Armando Brojën, arsyet pse Chelsea mund të bllokojë kalimin

Destinacioni i Armando Brojës mund të jetë Londra. Jo Chelsea, skuadra që zotëron kartonin e tij, por West Ham është e interesuar që të sjellë në Stadiumin e Londrës shqiptarin gjatë merkatos së dimrit. 20-vjeçari është vëzhguar disa herë këtë

Read Full Article
Festë krenarie me shqiponjë, Broja tregon i prejardhjen edhe pronarit serb | VIDEO

Festë krenarie me shqiponjë, Broja tregon i prejardhjen edhe pronarit serb | VIDEO

Armando Broja është zhvilluar në akademinë e famshme të Chelseat, “Cobham”, por sulmuesi po bën emër te skuadra e Southamptonit, aty ku po e kalon këtë sezon si i huazuar. Goli i Brojës në fitoren e thellë të Southamptonit 4:1

Read Full Article