Shuhet aktori Luran Ahmeti

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 25 Mars, 2021 18:31

Shuhet aktori Luran Ahmeti

Ka ndërruar jetë Luran Ahmeti, aktori me renome ndërkombëtare. I shtrirë për disa ditë në Klinikën Infektive në Shkup, 46-vjeçari Luran Ahmeti nuk ka arritur ti shpëtojë virusit vdekjeprurës Covid-19, shkruan gazeta KOHA.
Lurani ka qenë pjesë e shumë shfaqeve teatrale, filmave të metrazhit të gjatë e të shkurtër, ndërsa viteve të fundit pjesë e serialeve më të shikuara turke.
Që në vitin 1998, ka luajtur në filmin evropian “Puppet Show”, ndërsa
Ka luajtur ndër rolet kryesore në serialin “Kurtlar Vadisi – Pusu”, “Mutlu Ol Yeter”, “Guzel Gunler”, “Son Yaz Balkanlar”, “Bahar Dallari”, “Limonata”…
Për vite të tëra ka qenë pjesë e pandashme e Teatrit Kombëtar në Shkup.
Luran Ahmeti është djali i shkrimtarit dhe publicistit të njohur Xhabir Ahmeti. Gazeta KOHA, familjes, miqve dhe gjithë atyre që e kanë njohur Luranin, ju shpreh ngushëllime për humbjen e aktorit të madh. (koha.mk)

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 25 Mars, 2021 18:31