Shkakton shpërthim, arrestohet tetovari

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 16 Mars, 2021 11:14

Shkakton shpërthim, arrestohet tetovari

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:00, në rrugën ,,146“ në Tetovë, efektivët e policisë të SPB – Tetovë e kanë privuar nga liria 26-vjeçarin R.M. nga Tetova, i cili më parë kishte shkaktuar një shpërthim me një pajisje të improvizuar (shishe-të mbushur me lëndë djegëse-molotov), të cilën e kishte vendosur në një murr rrethues dhe më pas kishte tentuar që të ikte, njofton LOBI.MK

I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës dhe pasi çështja është duke u sqaruar dhe dokumentuar plotësisht, me ç’rast do të përgaditen parashtresa adekuate. LOBI.MK

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 16 Mars, 2021 11:14