Rrjedhin informata nga aksioni anti-drogë në Shkup

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 25 Mars, 2021 10:54

Rrjedhin informata nga aksioni anti-drogë në Shkup

21 persona janë arrestuar ndërsa janë gjetur dhe konfiskuar drogë, para, makina, telefona celularë, në aksionin e sotëm në Gërçec, Gazi Babë, Çair dhe Hasanbeg.

Burime nga hetimi thotë se të arrestuarit tani më gjenden në stacion policor dhe më pas do të dalin para gjykatës.
Aksionin po e udhëheq Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit në koordinim me MPB-në.

Nga MPB paralajmërojnë më tepër detaje pasi të përfundojë aksioni.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 25 Mars, 2021 10:54