Real Madrid publikon listën e lojtarëve ndaj PSG, rikthehen Karim Benzema dhe Ferland Mendy

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 13 Shkurt, 2022 16:32

Real Madrid publikon listën e lojtarëve ndaj PSG, rikthehen Karim Benzema dhe Ferland Mendy

Real Madrid ka bërë publike listën për ndeshjen e radhës ndaj PSG-së, për raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve.

“Los Blancos” janë mysafir i “Parisienëve” në martën e ardhshme, derisa në listën e klubit spanjoll vërehet edhe emri i sulmuesit Karim Benzema, shkruan lajmi.net.

Francezi ka munguar në ndeshjet e fundit, derisa mbetet të shihet nëse do jetë gati që të jetë titullar ndaj klubit të madh francez.

Në portë: Courtois, Lunin dhe Duidias

Në mbrojtje: Carvajal, Militao, Alaba, Vallejo, Nacho, Marcelo, Mendy

Në mesfushë:  Kroos, Modric, Casemiro, Valverde, Vazquez, Ceballos, Isco, Camavinga

Në sulm: Hazard, Benzema, Asensio, Jovic, Bale, Vinicius, Rodrygo, Mariano

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 13 Shkurt, 2022 16:32