Policia me detale për ngjarjen në Medresenë e Tetovës

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 20 Shtator, 2021 17:58

Policia me detale për ngjarjen në Medresenë e Tetovës

Sot në orën 09 e 05 minuta në SPB Tetovë është raportua se mbrëmë (19/20 shtator) autor i (të) panjohur me armë zjarri janë dëmtuar disa dritare të ndërtesës së Shkollës së Mesme Teologjike Medresijea “Isa Beu”, me lokacion në rrugën “Probishtipska” në Tetovë. 

“Janë dëmtuar dritaret në katin e para dhe të dytë, gjegjësisht dritaret e koridorit. Inspektimi është kryer nga një ekip i SPB Tetovë, ku janë gjetë, fotodokumentuar dhe janë ngritur për ekspertizë disa gëzhoja plumbi dhe punohet në dokumentimin dhe zbardhjen e plotë të rastit”, njoftuan nga SPB – Tetovë. Observeri

 width=
Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 20 Shtator, 2021 17:58