Mourinho: E refuzova Milanin tre vite më parë

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 7 Janar, 2022 00:23

Mourinho: E refuzova Milanin tre vite më parë

‘Special One’ nënshkroi një marrëveshje tre-vjeçare me Romën në prill, duke u kthyer në Itali dhjetë vjet pas periudhës së tij në Inter.

‘Giallorossi’ pësuan një humbje 3-1 kundër kuqezinjve sonte dhe Mourinho zbuloi se e kishte shpërfillur punën e kuqezinjve në të kaluarën.

“Më ofruan punën tre vjet më parë. E kam menduar për tre ditë, por jam shumë i lumtur që kam marrë atë vendim”, tha trajneri portugez në një konferencë për shtyp pas ndeshjes.

“Unë jam profesionist, por ka ende hapësirë ​​për emocione. Unë jam i apasionuar pas Romës dhe do të jap gjithçka për këtë klub”.

Tifozët e Milanit kanë sharë Mourinhon në fillim të ndeshjes, ndaj trajneri nuk është penduar për zgjedhjen e tij.

“Duke parë atë që ndodhi sot, jam dy herë më i lumtur për vendimin tim,” shtoi ai.

Mourinho kaloi dy sezone në Inter, duke fituar pesë trofe, duke përfshirë një trefishtë legjendar në 2009-10.

Ai fitoi 67 nga 108 ndeshjet në krye të gjigantëve të Serisë A, të cilët janë ende të dashuruar me Specialen, aq sa një grup ultras të Interit e përshëndetën pas mbërritjes së tij në Milano dje.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 7 Janar, 2022 00:23