Meta dekoron 5 ish-futbollistë të Kombëtares

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 4 Prill, 2021 21:17

Meta dekoron 5 ish-futbollistë të Kombëtares

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, dekoroi ditën e sotme 5 futbollistë të qytetit të Kavajës dhe ish-futbollistë të ekipit Kombëtar të Shqipërisë.

Alush Merhori, Muharrem Kariqi, Dashnor Bajaziti, Naim Allaj dhe Altin Rraklli janë pesë ish-futbollistët e dekoruar, teksa në profilin e tij zyrtarë në “Facebook”, Presidenti Meta ka dedikuar dhe një shkrim drejtuar tyre.

POSTIMI I PRESIDENTIT ILIR META:

Për kontributin e shquar dhe përfaqësimin me dinjitet të futbollit shqiptar, për talentin e padiskutueshëm dhe rezultatet e shkëlqyera sportive, vlerësova pesë nga lojtarët legjendarë të “Besës” së Kavajës dhe Ekipit Kombëtar, sulmuesin dhe trajnerin e paharruar Alush Merhori, teknikun brilant Muharrem Kariqi, qendërsulmuesin elegant, Dashnor Bajaziti, mbrojtësin e pakalueshëm Naim Allaj dhe golashënuesin e dalluar, Altin Rraklli.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 4 Prill, 2021 21:17