Me dorë në zemër e lot në sy, Distria Krasniqi merr medaljen e arit

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 24 Korrik, 2021 18:11

Me dorë në zemër e lot në sy, Distria Krasniqi merr medaljen e arit

Distria Krasniqi gëzoi sot shqiptarët, që e ndoqën teksa doli e para në kategorinë xhudo për femra, në Lojrat Olimipike Tokyo 2020.

Teksa mban mban mbrojtëse anti Covid dhe medaljen e arit në qafë, Krasniqi është përlotur para publikut. Kjo është një arritje jo vetëm për karrierën e saj dhe të skuadrës por dhe për Kosovës, që për herë merr një medalje ari në Lojrat Olimpike.

Distria Krasniqi e cila mori pjesë në kategorinë deri në 48 kg arriti të mundë në finale ndaj japonezes Funa Tonaki.

Në vitin 2016, ishte Majlinda Kelmendi që mori medalje ari në Olimpiadën e Brazilit në Rio 2016.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 24 Korrik, 2021 18:11