Lirohet me kusht Benjamin Mendy

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 7 Janar, 2022 16:17

Lirohet me kusht Benjamin Mendy

Ylli i Manchester City, Benjamin Mendy është liruar me kusht përpara gjyqit të tij për përdhunim.

Mbrojtësi i majtë, 27 vjeç, është lënë në paraburgim që nga paraqitja e tij e parë në gjykatë në gusht.
Ai akuzohet për shtatë akuza për përdhunim dhe një për sulm seksual ndaj pesë grave të moshës mbi 16 vjeç.

Mendy tani është liruar me kusht pas një seance në Gjykatën Chester Crown. Ai i kishte kaluar Krishtlindjet në burgun e sigurisë së lartë Strangeways pasi u zhvendos nga burgu i kategorisë B HMP Altcourse. Gjykatësi Patrick Thompson i dha atij lirimin me kusht në një seancë private sot me një listë kushtesh “të rrepta”.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 7 Janar, 2022 16:17