Kukulla e famshme Barbie mbush 62 vjeç

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 9 Mars, 2021 22:38

Kukulla e famshme Barbie mbush 62 vjeç

Barbi ka mbushur ditën e sotme 62-vjeç.

Për të ecur në një hap me kohën, një seri e re kukullash po prezantohen, përfshirë Barbin në karrierë dhe modelet që frymëzojnë vajzat e vogla

Një astronaute, futbolliste dhe një spikere lajmesh janë mes kukullave të reja që kompania e lodrave Mattel do të prezantojë në festën e përvjetorit në Singapor.

Një seri vajzash të suksesshme po ashtu kanë kukulla Barbi me imazhin e tyre në nder të gjashtë dekadave jetë të kukullës më të dashur.

Mes tyre janë tenistja Naomi Osaka, aktorja amerikane Jara Shahidi dhe kukulla e parë maore në histori, e modeluar sipas gazetares neo-zelandeze sportive, Melodie Robinson.

Mattel ka shënuar përvjetorin duke bërë një partneritet me Singapore Flyer, një rrotë e madhe panoramike në qytetin shtet, që përkohësisht është shndërruar në një ambient ku ngado sheh Barbin.

Mattel ka bërë shumë ndryshime gjatë viteve, duke prezantuar lloje të ndryshme kukullash, në përmasa të ndryshme trupore dhe ngjyra të ndryshme lëkure.

Më shumë se 1 miliard kukulla Barbi janë shitur që nga debutimi i saj në panairin amerikan të lodrave në Neë York, më 9 mars 1959.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 9 Mars, 2021 22:38