Inter zyrtarizon blerjen

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 13 Shkurt, 2022 16:21

Inter zyrtarizon blerjen

Blerja automatike e Joaquin Correa ka nisur zyrtarisht.

Marrëveshja midis Interit dhe Lazios ka qënë se sulmuesi argjentinas do të bëhej pronë e zikaltërve kur këta të fundit do të merrnin pikën e parë në muajin shkurt të vitit 2022.

Ekipi i Inzaghit e mori pikën e parë ndaj Napolit në barazimin 1-1.

Tani Inter do të duhet të paguajë 25 milion euro në tre vjet në arkat e Lazios, pasi në fillim kanë paguar 5 milion euro plus 1 milion euro bonuse për huazimin.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 13 Shkurt, 2022 16:21