Holanda zgjohet vonë, Turqia merr kreun e Grupit G

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 24 Mars, 2021 23:00

Holanda zgjohet vonë, Turqia merr kreun e Grupit G

Turqia e ka nisur me një fitore të madhe fazën kualifikuese të Botwrorit “Katar 2022”. Turqit kanë mundur 4-2 Holandën në shtëpi dhe kanë marrë kreun e Grupit G.

Protagonisti i ndeshjes ka qenë 35-vjeçari Burak Jilmaz, autor i tre golave të turqve. Hakan Çalhanoglu ka qenë autori i golit tjetër.

Ndeshja është ndezur në minutat e fundit, me Holandën që ka arritur të shënojë dy gola në harkun e një minute me Klaasen dhe Luk de Jong, Iilmaz ka mbyllur takimin me një goditje dënimi magjike në minutën e 81-të.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 24 Mars, 2021 23:00