Grubi takon kryetarin e ri të LDK-së Lumir Abdixhiku

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 18 Mars, 2021 11:20

Grubi takon kryetarin e ri të LDK-së Lumir Abdixhiku

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi vazhdon takimet me liderët e Kosovës. Pas takimit me kreun e PDK-së, Enver Hoxhaj dhe kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, Grubi po vazhdon me agjendën e tij duke takuar liderët tjerë të Kosovës.

Grubi tani po mban një takim me kryetarin e ri të zgjedhur të LDK-së, Lumi Abdixhiku.

Temë diskutimi në këtë takim është regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut, me të cilën Grubi po kërkon ndihmën e liderëve të Kosovës që të thirrin diasporën shqiptare të Maqedonisë së Veriut të regjistrohen në këtë proces.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 18 Mars, 2021 11:20