EURO2020 / Maqedonia gati për të shkruar histori!

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 13 Qershor, 2021 11:35

EURO2020 / Maqedonia gati për të shkruar histori!

Sot me fillim në ora 18:00 në stadiumin “Arena Nationala”në Bukuresht të Rumanisë, përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut do të luaj ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian kundër Austrisë.

Në përkrahje të përfaqësueses për në Bukuresht të Rumanisë kanë udhëtuar një grup tifozësh, gazetarë si dhe kryetari i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muhamed Sejdini.

Kujtojmë që Maqedonia e Veriut për të kaluar grupin i duhet vetëm një fitore dhe një barazim. Ndërkaq, mbrëmë tifozët e përfaqësueses ndezën qytetin me atmosferën festive.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 13 Qershor, 2021 11:35