Back to homepage

Uncategorized

Shoferi i autobusit shpallet fajtor për aksidentin në Bullgari

Shoferi i autobusit shpallet fajtor për aksidentin në Bullgari

Shoferi i autobusit është shpallur fajtor për aksidentin e rëndë që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 45 shtetas të Maqedonisë së Veriut, me përkatësi etnike shqiptare. Prokurori bullgar, Borislav Sarafov ka thënë të martën për agjencinë e lajmeve BGNES,

Read Full Article
Barcelona po i mbledh “pleqtë”, tani synon kapitenin e Chelseas

Barcelona po i mbledh “pleqtë”, tani synon kapitenin e Chelseas

Barcelona nuk po kalon një moment të mirë dhe Xavi po sheh mundësinë për ta përforcuar skuadrën duke mos shpenzuar shumë para. Sipas Fabrizio Romanos, Blutë janë duke punuar për të sjellë në Camp Nou kapitenin e Chelseas, Cesar Azpilicueta.

Read Full Article
Australia i anulon sërish vizën Djokoviç

Australia i anulon sërish vizën Djokoviç

Australia ia ka anuluar vizën tenistit serb, Novak Djokoviç për të dytën herë me radhë. Vendimi i ministrit për Migrim të Australisë, Alex Hawke nënkupton se tani Djokoviç përballet me dëmbim nga shteti. Megjithatë, tenisti 34-vjeçar ende mund të apelojë

Read Full Article
Lirohet me kusht Benjamin Mendy

Lirohet me kusht Benjamin Mendy

Ylli i Manchester City, Benjamin Mendy është liruar me kusht përpara gjyqit të tij për përdhunim. Mbrojtësi i majtë, 27 vjeç, është lënë në paraburgim që nga paraqitja e tij e parë në gjykatë në gusht.Ai akuzohet për shtatë akuza

Read Full Article
Mourinho: E refuzova Milanin tre vite më parë

Mourinho: E refuzova Milanin tre vite më parë

‘Special One’ nënshkroi një marrëveshje tre-vjeçare me Romën në prill, duke u kthyer në Itali dhjetë vjet pas periudhës së tij në Inter. ‘Giallorossi’ pësuan një humbje 3-1 kundër kuqezinjve sonte dhe Mourinho zbuloi se e kishte shpërfillur punën e

Read Full Article
Giroud, mesazh trajnerit

Giroud, mesazh trajnerit

Milani mundi Romën 3:1 në San Siro dhe rifilloi në mënyrën më të mirë të mundshme pas pushimit të Krishtlindjeve. Skuadra e Piolit i meritoi tre pikët dhe tani po i bën presion Interit, ndeshja e të cilit është shtyrë.

Read Full Article
Atletico kalon me lehtësi në raundin tjetër të ‘Copa del Rey’

Atletico kalon me lehtësi në raundin tjetër të ‘Copa del Rey’

Djelmoshat e Simeones kanë mposhtur Majadahondan me rezultat të thellë 5-0 si mysafir. Golat për madrilenët u realizuan nga Matheus Cunha 17′, Renan Lodi 26′, Luis Suarez 41′, Antoine Griezmann 67′ dhe Joao Felix 79′. Me këtë fitore, Atletico i

Read Full Article
Guardiola dhe City nuk i shmangen COVID, 21 të izoluar te “Qytetarët”

Guardiola dhe City nuk i shmangen COVID, 21 të izoluar te “Qytetarët”

Vala e re e COVID me variantin e ri të Omicron, nuk ka lënë pa përfshirë edhe Manchester Cityn. Trajneri Pep Guardiola ka rezultuar pozitiv në testimet e fundit, ndërsa 21 persona të stafit dhe shtatë futbollistë të qytetarëve janë

Read Full Article
Finalja e Superkupës së Italisë, merret vendimi për Inter – Juventus

Finalja e Superkupës së Italisë, merret vendimi për Inter – Juventus

Sfida për Supërkupën e Italisë midis Interit dhe Juventusit do të luhet në datë 12 janar, në Milano. Vendimi u mor ditën e sotme nga Këshilli i Serisë A duke mos preferuar ta ndryshonin datën në të cilën ishte caktuar

Read Full Article
Morata sonte ndaj Napolit duhet ta dëshmojë që nuk e ka mendjen te Barcelona

Morata sonte ndaj Napolit duhet ta dëshmojë që nuk e ka mendjen te Barcelona

Ylli i Juventusit, Alvaro Morata, do të startojë kundër Napolit sonte pasi Massimiliano Allegri bllokoi kalimin e tij te Barcelona. E ardhmja e spanjollit në Torino është në ajër pasi bardhezinjtë duket se nuk duan ta blejnë përgjithmonë, duke paguar

Read Full Article