Back to homepage

Tregullu i futbollit

Ronaldo mund të largohet nga Manchester United

Ronaldo mund të largohet nga Manchester United

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Manchester United në fund të sezonit. Rikthimi i Ronaldos te ‘Djajtë e Kuq’, nuk ishte edhe aq i mirë. Portugezi është golashënuesi më i mirë i ekip me 12 gola në 25

Read Full Article
PSG po mendon për një transferim të mundshëm te yllit francez N’Golo Kante

PSG po mendon për një transferim të mundshëm te yllit francez N’Golo Kante

Paris Saint-Germain thuhet se po tenton të transferojë N’Golo Kanten nga Chelsea në afatin kalimtar të kësaj vere. Mesfushori francez është duke shkëlqyer te The Blues që disa vite, andaj parisienët janë të gatshëm që t’i ofrojë një pagë të

Read Full Article
Erling Haaland mendon për të ardhmen e tij!

Erling Haaland mendon për të ardhmen e tij!

Aktualisht i dëmtuar, Erling Haaland e ka mendjen te e ardhmja, ndërsa disa liderë evropianë kërkojnë që ta kenë norvegjezin pjesë të tyre. Pavarësisht se kontrata e tij e detyron atë të luajë me Borussia Dortmund deri në qershor 2024,

Read Full Article
E ardhmja e yllit holandez Matthijs de Ligt në pikëpyetje – Barcelona dhe Chelsea në gatishmëri për të bërë ofertat

E ardhmja e yllit holandez Matthijs de Ligt në pikëpyetje – Barcelona dhe Chelsea në gatishmëri për të bërë ofertat

Matthijs de Ligt mund të largohet nga Juventu Lojtari lidhet tash e sa kohë me një largim të mundshëm nga Juventus, dhe mediat në Itali vetëm sa shtyjnë më shumë përpara këto raportime. Qendërmbrojtësi holandez, Matthijs de Ligt nuk ka

Read Full Article
Inter zyrtarizon blerjen

Inter zyrtarizon blerjen

Blerja automatike e Joaquin Correa ka nisur zyrtarisht. Marrëveshja midis Interit dhe Lazios ka qënë se sulmuesi argjentinas do të bëhej pronë e zikaltërve kur këta të fundit do të merrnin pikën e parë në muajin shkurt të vitit 2022.

Read Full Article
E ardhmja e yllit brazilian është në dyshim

E ardhmja e yllit brazilian është në dyshim

Liverpool raportohet se është duke e përgatitur kontratën e re për Roberto Firmino-n, raportojnë mediat angleze. E ardhmja e brazilianit është në dyshim, por duket se ‘The Reds’ nuk duan të heqin dorë nga shërbimet e Firminos. Kontrata aktuale e

Read Full Article
Adama Traore arrin në Barcelonë, për ti kompletuar testet mjekësore.

Adama Traore arrin në Barcelonë, për ti kompletuar testet mjekësore.

Adama Traore do të jetë përforcimi i radhës në radhët e Barcelonës. Anësori spanjoll, Traore, i cili dikur ishte pjesë e Barcelonës, po kthehet në ‘Camp Nou’ për një aventurë të dytë, përcjell lajmi.net. Lojtari i Wolverhampton ka arritur në

Read Full Article
Rrahmani : Po të isha italian, të gjithë do të flisnin për mua

Rrahmani : Po të isha italian, të gjithë do të flisnin për mua

Amir Rrahmani ka dhënë disa komente interesante në paraqitjen e tij të fundit para publikut. Mbrojtësi kosovar po kalon një periudhë shumë të mirë me skuadrën e Napoli, por beson se nuk po lavdërohet sa duhet. Rrahmani beson se vetëm

Read Full Article
ZYRTARE: Idriz Voca transferohet te Cosenza

ZYRTARE: Idriz Voca transferohet te Cosenza

Idriz Voca është bërë me skuadër të re. Skuadra e Cozensa ka njoftuar për transferimin e mesfushorit kosovar, Idriz Voca, përcjell lajmi.net. Lojtari kosovar ka nënshkruar marrëveshje të vlefshme deri më 30 qershor të vitit 2024. Sezonin e kaluar ai

Read Full Article
Broja nuk kërkohet vetëm nga West Ham

Broja nuk kërkohet vetëm nga West Ham

Armando Broja nuk kërkohet vetëm nga West Ham dhe Southampton që aktualisht e ka në ekip. Janë edhe tre klube të tjera që janë vënë pas tij.Në Angli raportojnë se për sulmuesin e Shqipërisë janë futur në garë edhe Everton,

Read Full Article