Thaçi: Aleanca për Shqiptarët nuk ekziston as formalisht, as politikisht

Thaçi: Aleanca për Shqiptarët nuk ekziston as formalisht, as politikisht

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi, ka deklaruar se partia ASH nuk ekziston as politikisht e as formalisht. Në një prononcim për “Gazeta Lajm”, ai tha se është çështje kohe kur kjo parti të zhduket tërësisht. “Nuk ekzistojnë

Read Full Article
Bekteshi: BDI po rritet, nuk pajtohem me “grupin e zjarrit”

Bekteshi: BDI po rritet, nuk pajtohem me “grupin e zjarrit”

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi i cili vjen nga radhët e BDI-së nuk pajtohet me të ashtuquajturin “Grupi i zjarrit” sepse sipas tij mbështetja për bashkimin demokratikë për integrim po shënon rritje, shkruan Alsat. Ndërkohë që theksoi se qëndrimi i

Read Full Article
Skandaloze, mediat ftohen në aktivitete të institucioneve me “email” partiak

Skandaloze, mediat ftohen në aktivitete të institucioneve me “email” partiak

Mediat ftohen të ndjekin aktivitetet e institucioneve përmes “emaileve” partiake. Kjo ndodhi me partinë Alternativa dhe drejtorin e  Qendrës Sociale në Shkup që vjen nga kjo parti, përcjell Flaka “Ju fotojmë që ta ndiqni hapjen solemne të Qendrës Sociale për

Read Full Article
Automjete dhe pajisje zjarrfikëse për 14 komuna

Automjete dhe pajisje zjarrfikëse për 14 komuna

Në kuadër të ngjarjes nën sloganin “Mbrojtja civile midis institucioneve dhe qytetarëve”, në organizim të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim do të bëhet pranim-dorëzimi i automjeteve dhe pajisjeve zjarrfikëse për 14 komuna të vendit. Siç është paralajmëruar nga Drejtoria për

Read Full Article
Kriza, qytetarët frikë nga faturat e larta

Kriza, qytetarët frikë nga faturat e larta

Kriza energjetike më shumë do të ndjehet gjatë sezonit të dimrit, kur termometri shkon në minus. Por, si do ja dalim këtë për tu ngrohur? Rrija e çmimeve të energjisë elektrike por edhe të burimeve të tjera energjetike është dyfishuar.

Read Full Article
Zvicra shkatërron mbi 10 milionë doza të vaksinës Moderna

Zvicra shkatërron mbi 10 milionë doza të vaksinës Moderna

Zvicra është detyruar të shkatërrojë 10.3 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit të prodhuar nga Moderna për shkak të skadimit të afatit të mërkurën, njoftoi Ministria e Shëndetësisë zvicerane. Ministria deklaroi se vlera e vaksinave ishte rreth 280 milionë franga

Read Full Article
Nata finale, u ndanë çmimet e edicionit të gjashtë të festivalit Othello në Gostivar

Nata finale, u ndanë çmimet e edicionit të gjashtë të festivalit Othello në Gostivar

Me mbrëmjen finale ka përfunduar festivali i gjashtë ndërkombëtar i Teatrit “Othello”, në Gostivar, njofton Gostivari Sot Juria në përbërje Shengyl Ismaili, Vjollca Bekteshi Hamiti, Viktorija Stepanoska ndau çmimet e edicionit të sivjetshëm Aktorja më e mirë u shpallë Klimentina

Read Full Article
Mickoski për Arsovskën: Lufta është fjalë shumë e rëndë, pyeteni atë pse më sulmoi në atë mënyrë

Mickoski për Arsovskën: Lufta është fjalë shumë e rëndë, pyeteni atë pse më sulmoi në atë mënyrë

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski për “Click Plus” ju përgjigj akuzave të kryetares së Bashkisë së Shkupit, Danella Arsovska. Mickoski tha se lufta është fjalë shumë e rëndë, ndërsa do të mbështesë të gjitha projektet që kanë të bëjnë me Shkupin

Read Full Article
Pikë e re e shërbimeve postare në Gostivar, gjendet tek Stacioni Autobusëve

Pikë e re e shërbimeve postare në Gostivar, gjendet tek Stacioni Autobusëve

Familja Selimi e cila me vite merret me gastronomi, gjegjësisht me menaxhimin e restoranteve “Luxor” dhe kuzhinës popullore “Non Stop” në Gostivar, po zgjeron veprimtarinë e tyre. Kësaj here, ajo sjell më afër qytetarëve më shumë shërbime si shërbimin postar,

Read Full Article
Gazetari Zenku ndan me opinionin një histori rrëqethëse

Gazetari Zenku ndan me opinionin një histori rrëqethëse

Lufta në Kosovë në vitet 1998-1999, ishte një sprovë për Kombin Shqiptar në të gjitha trojet etnike. Të gjithë për një, një për të gjithë ishte lajtmotivi që mobilizoi pjesëtarët e Kombit Shqiptar për përkrahje e solidarizin me popullin liridashës

Read Full Article