Nesër fillon gjykimi ndaj ish kryeshefit të urbanizmit në Komunën e Mavrovë – Rostushës!

Nesër fillon gjykimi ndaj ish kryeshefit të urbanizmit në Komunën e Mavrovë – Rostushës!

Nesër me 21 nëntor në Gjykatën themelore të Gostivarit pritet të fillon procesi gjyqësor ndaj Inspektorit të autorizuar ndërtimor në Komunën e Mavrovë – Rostushës, me inicialet J.K. Personi në fjalë, i cili siç merr vesht Flaka, para vitit 2017

Read Full Article
Analisti Agim Jonuzi: Maqedonasit vitin 2001 do ta kujtojnë derisa të ekziston bota | VIDEO

Analisti Agim Jonuzi: Maqedonasit vitin 2001 do ta kujtojnë derisa të ekziston bota | VIDEO

Në emisionin “Në qendër” [Во Центар] të gazetarit Vasko Eftov i pranishëm ishte analisti politik, Agim Jonuzi. E pjesa më e madhe e emisionit iu dedikua BDI, Ali Ahmetit dhe UÇK-së. Debati i ashpër mes Jonuzit dhe Eftovit u zhvillua

Read Full Article
Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) i Republikës së Maqedonisë së Veriut miratoi vendim me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht 1,06% në raport me vendimin e datës 26.9.2022. Çmimi i shitjes

Read Full Article
Bogovina nikoqir për promovimin e programit IPARD-3

Bogovina nikoqir për promovimin e programit IPARD-3

IPARD 3 ishte arsya që Sot nën prezencë të Liderit të BDI-së Ali Ahmeti kryetari I Komunës së Bogovinës z.Besnik Emshiu në ambientet e kompanisë Agro Reka nën pronësi të Abdirahim Sulejmani priti kabinetin qeveritar deputet dhe përfaqësues të kabinetit

Read Full Article
Çfarë fshihet brenda muzeut më sekret në botë

Çfarë fshihet brenda muzeut më sekret në botë

Ndoshta është muzeu më i pazakontë pasi është i mbushur me artefakte që kanë formuar historinë botërore. Megjithatë dyert i mban të mbyllura. Bëhet fjalë për vendin e vetëm ku një vizitor mund të gjejë armën që ka mbajtur Osama

Read Full Article
Prokuroria Publike në Gostivar: U gjetën tre gjurmë dhe pistoleta, sigurohen video pamje!

Prokuroria Publike në Gostivar: U gjetën tre gjurmë dhe pistoleta, sigurohen video pamje!

Prokurori kujdestar publik nga Prokuroria themelore publike Gostivar kreu ekspertizë në vendin e ngjarjes në afërsi të shtëpisë familjare në rrugën “Goce Dellçev” në Gostivar, ku mbrëmë u gjetë trupi i pajetë 28 vjeçarit me plagë nga armë zjarri në

Read Full Article
Abetarja e unifikuar shqipe “zbret” në stadiumin e Tetovës. Ne se kemi 

Abetarja e unifikuar shqipe “zbret” në stadiumin e Tetovës. Ne se kemi 

Ndeshja në mes KF Shkëndija dhe FC Shkupi në Stadiumin e Tetovës, kaloi nën hijen e banderolës që u shpalos në tribinë nga tigo grupi Ballistët, njofton Korrektori Banderola tërhoqi vëmemdje me portretet e paraqitura në të, kush shiheshin dy

Read Full Article
Moti i keq gjunjëzon Italinë, 7 viktima dhe 3 të zhdukur

Moti i keq gjunjëzon Italinë, 7 viktima dhe 3 të zhdukur

Moti i keq ka gjunjëzuar rajonin Marche të Italisë, duke shkaktuar të paktën gjashtë viktima dhe tre të zhdukur në provincën e Ankonës. Kjo është bërë e ditur nga Departamenti i Mbrojtjes Civile pas një kontrolli me autoritetet vendore. Ka

Read Full Article
Fidan Jusufi fiton titullin magjistër në Univerzitetin “Shën Kirili dhe Metodi” në  Shkup

Fidan Jusufi fiton titullin magjistër në Univerzitetin “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup

Në Institutin për kërkime sociologjike dhe Politike-Ligjore të Univerzitetit “Shën Kirili dhe Metodi”, në Shkup, kandidati Fidan Jusufi nga Gostivari, me sukses mbrojti temën e magjistraturës “Konzistenca e kornizës ligjore në sistemin e mbrojtjen sociale në nivel lokal”, njofton Gostivari

Read Full Article
Kush po kërkon largimin e Bekim Sali nga Ministria e Shëndetësisë?

Kush po kërkon largimin e Bekim Sali nga Ministria e Shëndetësisë?

Bekim Sali do të vazhdoj të jetë në krye të Ministrisë së Shëndetësis edhe më tej. Këtë e konfirmoi vetë Sali, pas lajmeve që qarkulluan gjatë ditës se nga shtatori në mesin e disa ndryshimeve që do të ndodhin në

Read Full Article