Edhe këtë vit, Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival

Edhe këtë vit, Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival

Edhe këtë vit Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival, i cili për herë të katërt, në datat 21, 22, 23 dhe 24 korrik do të mbahet në parkun e qytetit

Read Full Article
Burns: Propozimi francez respekton identitetin dhe gjuhën maqedonase

Burns: Propozimi francez respekton identitetin dhe gjuhën maqedonase

Kur është fjala për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, është një bisedë që duhet të bëhet nga Maqedonia e Veriut dhe BE, ndërsa SHBA-të gjithmonë e kanë mbështetur anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, tha në një intervistë për MIA-n

Read Full Article
Krerët e shteit në takim me kryetaren e KE,  Ursula von der Leyen

Krerët e shteit në takim me kryetaren e KE, Ursula von der Leyen

Presidenti i vendit Stevo Pendarovski, sot priti në takim kryetaren e komisionit evropian, Ursula von der Leyen. Në takim është biseduar për gjendjen aktuale politike në vend dhe proceset lidhur me integrimet evropiane. KRyetarja e KE-së, Von der Leyen, konfirmoi

Read Full Article
Arrestim për dhunë në Tetovë!

Arrestim për dhunë në Tetovë!

Dje (11-korrik) në ora 16:20 në rrugën “Iliria” në Tetovë, punonjësit policorë të SPB Tetovë kanë ndaluar personat I.N. (51) dhe B.N. (26) nga Pallatica e Tetovës, të cilët janë raportuar nga 20 vjeçarja N.H. nga Tetova se rreth orës

Read Full Article
BDI: Incidenti i inskenuar, i paramenduar dhe i planifikuar!

BDI: Incidenti i inskenuar, i paramenduar dhe i planifikuar!

Bashkimi Demokratik për Integrim përmes një komunikate me shkrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar sonte në sheshin Skenderbeu në Shkup. Incidenti midis aktivistëve të VMRO-së,

Read Full Article
E mbronte pronën private, policia e arreston. Mickoski e shpifi se deshte ta vriste!

E mbronte pronën private, policia e arreston. Mickoski e shpifi se deshte ta vriste!

Isuf Koka është personi që u arrestua nga policia pasi gjuajti dy-tre plumba në ajër, pasi prona e tij private – hotel De Koka dhe dy dyqanet në sheshin Skenderbeu u sulmuan nga protestuesit maqedonas, shkruan gazeta KOHA. Dhjetëra huliganë

Read Full Article
Dhunë në protestën e organizuar nga VMRO

Dhunë në protestën e organizuar nga VMRO

Nën moton “Ultimatum – Jo faleminderit” para Qeverisë për të tretën ditë radhazi vazhdoi protesta kundër pranimit të “propozimit francez” për heqjen e vetos bullgare dhe fillimin e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë. Disa nga demonstruesit janë përplasur me policinë,

Read Full Article
Propozimi francez i pranueshëm për Pendarovskin

Propozimi francez i pranueshëm për Pendarovskin

Propozimi frances i modifikuar është i pranueshëm për presidentin Stevo Pendarovski. Kështu u deklarua pas takimit me Këshillin e Sigurisë ku u shqyrtua propozimi që çon vendin drejtë fillimit të negociatave me Bashkimin Evropian. Vendimi për të pranuar propozimin e

Read Full Article
Ja si ta ruani ngjyrën çokollatë pas plazhit sa më gjatë

Ja si ta ruani ngjyrën çokollatë pas plazhit sa më gjatë

Disa e shijojnë nxirjen në vetvete, ndërsa të tjerë e bëjnë thjesht për arsye estetike. Megjithatë, jeni të vetëdijshëm sepse nuanca në çokollatë nuk do të zgjasë përgjithmonë dhe se do të fillojë të zbehet pas disa javësh. Por, ka

Read Full Article
Qyteti i Strugës në hall me qentë endacak

Qyteti i Strugës në hall me qentë endacak

Qytetarët struganë thonë se situata me qentë endacakë në këtë qytet është alarmante. Sulmet janë bërë më të shpeshta, pasi vetëm javën e kaluar dy fëmijë të mitur dhe dy gra janë sulmuar dhe kanë përfunduar në spital, ndërsa një

Read Full Article