Të gjithë jeni të korruptuar, tenisti kanadez zemërohet

Të gjithë jeni të korruptuar, tenisti kanadez zemërohet

Denis Shapovalov e humbi toruan gjatë disfatës kundër Rafael Nadalit në çerekfinale të Australian Open, duke e akuzuar gjyqtarin për korrupsion. Nadali tregoi edhe një herë shpirt të madh luftarak, i cili e ka karakterizuar karrierën e tij, për t’i

Read Full Article
Me probleme shëndetësore Nadali ia doli ta mposhtte tenistin kanadez

Me probleme shëndetësore Nadali ia doli ta mposhtte tenistin kanadez

Rafael Nadalit i janë dashur disa orë për ta mposhtur tenistin Denis Shapovalov, që të arrijë në gjysmëfinalen e tij të 3-6të në Grand Slam në Australian Open. Spanjolli, që gjatë setit të katërt pati një problem në stomak, ia

Read Full Article
Australia i anulon sërish vizën Djokoviç

Australia i anulon sërish vizën Djokoviç

Australia ia ka anuluar vizën tenistit serb, Novak Djokoviç për të dytën herë me radhë. Vendimi i ministrit për Migrim të Australisë, Alex Hawke nënkupton se tani Djokoviç përballet me dëmbim nga shteti. Megjithatë, tenisti 34-vjeçar ende mund të apelojë

Read Full Article
Oriz me kungulleshka dhe djathë, shija më e mirë e stinës

Oriz me kungulleshka dhe djathë, shija më e mirë e stinës

Gatimet me oriz dhe sidomos kur përmbajnë djathë janë gjithnjë të preferuara për nga shija e mrekullueshme që dhurojnë. Jo vetëm i shijshëm, orizi është ndër ushqimet më të pasura me fibra të cilat ndihmojnë trupin të qëndrojë gjithnjë i

Read Full Article
Qofte me brokoli, si t`i përgatisni vetë në shtëpi plot shije

Qofte me brokoli, si t`i përgatisni vetë në shtëpi plot shije

Një nga perimet më me vlera për organizmin është pikërisht brokoli. Recetat e përgatitjes së tij janë të shumta, duke qenë se është e këshillueshme që të konsumohet sa më shumë. Një recetë që do të bëj të dashurohen me

Read Full Article
Krem qumështi i pjekur, ëmbëlsira me shije të lehtë fantastike

Krem qumështi i pjekur, ëmbëlsira me shije të lehtë fantastike

Kremi i qumështit i pjekur është një recetë shumë e thjeshtë për t’u përgatitur, ama me një shije tunduese. Bashkimi i qumështit, sheqerit dhe panës krijon një ëmbëlsirë kremoze dhe të butë, që do t’iu shkrihet në gojë. Mund ta

Read Full Article
Qofte në salcë domateje: Shumë të buta dhe të shijshme dhe gatuhen në çast

Qofte në salcë domateje: Shumë të buta dhe të shijshme dhe gatuhen në çast

Përgatiten shumë shpejt dhe lehtë, kështu që për një drekë të shijshme nuk ju duhet shumë kohë dhe mund. Përbërësit: ▪ 300 g mish të bluar,▪ një kore buke në qumësht,▪ 1 qepë,▪ 3 thelpinj hudhre,▪ fletë majdanozi,▪ 1 vezë,▪

Read Full Article
Pite të sheshta tigani në vetëm 30 minuta, receta e lehtë plot shije

Pite të sheshta tigani në vetëm 30 minuta, receta e lehtë plot shije

Janë edhe një gatim shumë i shpejtë që mund ta përgatisni kurdo që dëshironi. Pitet janë ushqimi i mirë i çdo vakti. Ato mund t’i konsumoni shumë mirë në mëngjes, mund t’i shoqëroni me gjellën në drekë, apo me pak

Read Full Article
Biskota të mbushura me hurma arabie

Biskota të mbushura me hurma arabie

Mësoni në vijim të këtij artikulli mënyrën e saktë të përgatitjes së tyre dhe shjijojini kudo që jeni. Biskotat janë nga shijet e vogla e të veçanta që mund t’i konsumoni gjatë gjithë ditës. E sidomos kur ditët janë të

Read Full Article
Kiflet e vogla të shtëpisë, si të përgatisni bukët e ëmbla tradicionale

Kiflet e vogla të shtëpisë, si të përgatisni bukët e ëmbla tradicionale

Kiflet janë një delikatesë e cila shijohet më së miri nga kushdo. Të buta, të ëmbla e të ngrohta, perfekte për t’ju ngrohur në këto ditë të ftohta. Mësoni një mënyrë shumë klasike nga AgroWeb.org dhe të thjeshtë të përgatitjes

Read Full Article