Me dorë në zemër e lot në sy, Distria Krasniqi merr medaljen e arit

Me dorë në zemër e lot në sy, Distria Krasniqi merr medaljen e arit

Distria Krasniqi gëzoi sot shqiptarët, që e ndoqën teksa doli e para në kategorinë xhudo për femra, në Lojrat Olimipike Tokyo 2020. Teksa mban mban mbrojtëse anti Covid dhe medaljen e arit në qafë, Krasniqi është përlotur para publikut. Kjo

Read Full Article
Manuela Delilaj gati për garë

Manuela Delilaj gati për garë

Manuela Delilaj prej disa vitesh stërvitet në Zvicër. Qitja është një sport që kërkon përgatitje të lartë psikologjike dhe emocionale. Në një intervistë për Tv Klan Delilaj pranon se aktivitetet e zhvilluara në Zvicër i kanë shërbyer shumë në këtë

Read Full Article
“K.F. BESA ACADEMY” – OPEN DAY

“K.F. BESA ACADEMY” – OPEN DAY

Ditën e shtunë me 03.07.2021 Ora 18:00. Klubi futbollistik “Besa 1976 Në Stadiumin Global Arena Dobërdoll Organizon ditë të hapur për të gjithë të interesuarit që duan të jenë pjesë e Akademisë së Klubit tonë, dhe atë nga gjenerata 2003

Read Full Article
E mbylli Europianin me 2 gola e 0 pikë, dorëhiqet trajneri i Maqedonisë së Veriut

E mbylli Europianin me 2 gola e 0 pikë, dorëhiqet trajneri i Maqedonisë së Veriut

Trajneri i Maqedonisë së Veriut, Igor Angelovski ka dhënë dorëheqjen pas dështimit në Europian. 45-vjeçari i cili ka hyrë në historinë e vendit si trajneri që ka çuar për herë të parë Maqedoninë e Veriut në një eveniment të lartë

Read Full Article
EURO2020 / Maqedonia gati për të shkruar histori!

EURO2020 / Maqedonia gati për të shkruar histori!

Sot me fillim në ora 18:00 në stadiumin “Arena Nationala”në Bukuresht të Rumanisë, përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut do të luaj ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian kundër Austrisë. Në përkrahje të përfaqësueses për në Bukuresht të Rumanisë kanë udhëtuar

Read Full Article
Turqi – Itali, shpallet futbollisti i ndeshjes

Turqi – Itali, shpallet futbollisti i ndeshjes

Ndeshja e parë e Kampionatit Europian, mes Turqisë dhe Italisë, përfundoi me rezultat 0-3, raporton lajmi.net Pas ndeshjes UEFA ka publikuar futbollistin e ndeshjes, ai është Leonardo Spinazzola. Spinazzola ishte fantastikë në këtë ndeshje, sidomos në fazën e sulmit, me

Read Full Article
Me një klik baste për Maqedoninë në “Euro 2020”, në 2win.mk

Me një klik baste për Maqedoninë në “Euro 2020”, në 2win.mk

Pak ditë deri në fillimin e Euro 2020, ethet e futbollit po forcohen, dhe me Video Llotarinë Kazios Austria argëtimi mund të jetë edhe më i madh. Nga kjo kompani kanë vënë në dispozicion ofertën për bast në disa kategori

Read Full Article
Video Llotaria dhuron donacion me vlerë 50,000 euro për Akademinë Pandev

Video Llotaria dhuron donacion me vlerë 50,000 euro për Akademinë Pandev

Video Llotaria “Casinos Austria” mbështet klubin e futbollit “Akademija Pandev” përmes një kuponi me vlerë 50,000 euro. Ky donacion është pjesë e angazhimit të kompanisë për promovimin e vlerave që lidhen me sportin dhe edukimin e kulturës sportive në vendin

Read Full Article
Shkëndija festoi titullin e katërt kampion

Shkëndija festoi titullin e katërt kampion

Me ndeshjet e xhiros së 33-të të Kampionatit u rrumbullakua edhe një sezon në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut. Me plot meritë kampion i ri është Shkëndija e Tetovës, skuadër kjo që tregoi më së shumti

Read Full Article
Cavani vendos javën tjetër

Cavani vendos javën tjetër

Uruguaiani do të zgjedhë mes Man United dhe Boca Juniors. Edinson Cavani do të vendosë për të ardhmen brenda disa ditëve, raporton Ole. Sulmuesi ka ofertë për të rinovuar me Manchester United për edhe një sezon, ose do të kërkojë

Read Full Article