Ekspozitë, vepra e spikatur artistike e piktorit Edmond Dhrami u prezantua në Gostivar

Ekspozitë, vepra e spikatur artistike e piktorit Edmond Dhrami u prezantua në Gostivar

Piktori i mirënjohur shqiptar Edmond Dhrami, në Galerinë e Qendrës për Kulturë në Gostivar, çeli ekspozitën personale. Në prani të dashamirëve të artit të ardhur nga Gostivari dhe qytetet e tjera, ceremonia e hapjes kaloi në frymë impozante. “Falenderoj nga

Read Full Article
Gjendja e aktores turke pasi u përfshi në një aksident

Gjendja e aktores turke pasi u përfshi në një aksident

Pas aksidentit gati tragjik, në këtë gjendje shfaqet Gymyshi. Aktorja turke, 43 vjeçare Songul Oden muajin e kaluar u përball me vdekjen, pasi që u aksidentua me veturë gjatë xhirimeve të një pjese të serialit “Nomen”. Javën e kaluar mediat

Read Full Article
Nata finale, u ndanë çmimet e edicionit të gjashtë të festivalit Othello në Gostivar

Nata finale, u ndanë çmimet e edicionit të gjashtë të festivalit Othello në Gostivar

Me mbrëmjen finale ka përfunduar festivali i gjashtë ndërkombëtar i Teatrit “Othello”, në Gostivar, njofton Gostivari Sot Juria në përbërje Shengyl Ismaili, Vjollca Bekteshi Hamiti, Viktorija Stepanoska ndau çmimet e edicionit të sivjetshëm Aktorja më e mirë u shpallë Klimentina

Read Full Article
Edhe këtë vit, Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival

Edhe këtë vit, Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival

Edhe këtë vit Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival, i cili për herë të katërt, në datat 21, 22, 23 dhe 24 korrik do të mbahet në parkun e qytetit

Read Full Article
“Provokon”, Rita Ora!

“Provokon”, Rita Ora!

Në ditën e nxehta të Verës, yjet e show bizzit me postimet e tyre në rrjetet sociale kontibojnë që temperaturat ende të rriten, shkruan Gostivari Sot E pamëshirshme tregohet edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Së fundmi, në

Read Full Article
Fifi shfaqet pa riçipeta në pushime

Fifi shfaqet pa riçipeta në pushime

Filloreta Raçi, është njëra nga këngëtaret më të dashura për publikun. Ajo me publikimin e këngëve të saj shumë të bukura, ka bërë për vete një numër të madh adhuruesish. Tani, muaj më parë ajo konfirmoi se është në lidhje

Read Full Article
Po vjen mega hiti nga Nora Istrefi, Bardhi dhe Shkurta

Po vjen mega hiti nga Nora Istrefi, Bardhi dhe Shkurta

Nora tani ka gati projektin në bashkëpunim me Bardhin dhe Shkurte Gashin. Kënga quhet “Mama Mia” dhe do të publikohet shumë shpejt. Në bazë të postimeve të super treshes, realizimi vizuel i këngës është në përfundim e sipër dhe duket

Read Full Article
Tayna e zhytur në luks, afër 2 mijë euro kushton veç një çantë e saj

Tayna e zhytur në luks, afër 2 mijë euro kushton veç një çantë e saj

Afro 2 mijë euro veç një çantë e Taynes. Koncertet e mbrëmjet muzikore të shumta kanë bërë që artistët tanë të paguhen mjaftë mirë. E shkak i këtyre të ardhurave ata bëjnë jetë super luksoze, shkruan lajmi. Ndërsa në mesin

Read Full Article
Mësohet arsyeja pse Ledri përfundoi në spital

Mësohet arsyeja pse Ledri përfundoi në spital

Kjo është arsyeja pse reperi Ledri përfundoi në spital. Ditën e djeshme fansat u shqetësuan nga një foto e Ledrit në spital, ku shihej duke marrë serum. Ato u interesuan vazhdimisht për gjendjen e reperit, teksa së fundmi Gazeta Express

Read Full Article
Ardian Bujupi dhe Ledri Vula sjellin ritme verore me “Gelato”

Ardian Bujupi dhe Ledri Vula sjellin ritme verore me “Gelato”

“Gelato” quhet kënga që ka bërë bashkë Ardian Bujupin dhe Ledri Vulën. Artistët erdhën me këtë projekt shumë veror, për herë të parë bashkë.

Read Full Article