Back to homepage

Shqipëri

PD publikon rezultatin paraprak, Basha fiton me 80% të votave

PD publikon rezultatin paraprak, Basha fiton me 80% të votave

Kryetari i Komisionit të Administrimit të Zgjedhjeve në PD, Jemin Gjana thotë se rezultati zyrtar për kryetar partie pritet të publikohet ditën e hënë, ndërsa rezultati paraprak flet për një fitore bindëse për Lulzim Bashën. Kryetari aktual i PD, sipas

Read Full Article
Meta me akuzë të rëndë: Deputetë morën para për të votuar shkarkimin

Meta me akuzë të rëndë: Deputetë morën para për të votuar shkarkimin

Pas shkarkimit, Ilir Meta bëri një akuzë të fortë gjatë një konference për mediat. Sipas tij, disa deputetët kanë marrë para për të votuar pro shkarkimit të Presidentit nga detyra. “Unë jam përfshirë në fushatë për mbrojtjen e zgjedhjeve, kam

Read Full Article
Bariu nga Shqipëria ndodhet në Stacionin Policor në Gostivar

Bariu nga Shqipëria ndodhet në Stacionin Policor në Gostivar

Bariu nga Shqipëria, Xhevahir Hoxha aktualisht ndodhet në Stacionin Policor në Gostivar, njofton Agjencia e Lajmeve Flaka. Pas inspektimit në terren, nga Pjestarët e policisë është konstatuar se personi ka keqëperdorur qëndrimin turistik në RMV, pas së cilës i njëjti

Read Full Article
Rasti me bariun nga Shqipëria, flet për Flaka kryeshefi i SPB – Tetovë, Amir Dalipin

Rasti me bariun nga Shqipëria, flet për Flaka kryeshefi i SPB – Tetovë, Amir Dalipin

Pas investigim nga Agjencia e Lajmeve FLAKA, për bariun nga Shqipëria që pretendohej të mbahej peng në fshatin Toplicë të rrethit të Gostivarit, është prononcuar kryeshefin e Sektorit të Punëve të Brendshme në Tetovë, Amir Dalipin, përcjell Flaka Në prononcimin

Read Full Article
Policia vihet në lëvizje, është gjetur bariu nga Shqipëria

Policia vihet në lëvizje, është gjetur bariu nga Shqipëria

Lajmi që u publikua nga televisioni Ora News i Tiranës dhe që më pas u transmetua edhe në Agjencinë e lajmeve Flaka, për bariun nga Shqipëria që pretendohej të mbahej peng në fshatin Toplicë të rrethit të Gostivarit, ka vënë

Read Full Article
Pas shpalljes ‘non grata’ nga SHBA/ Sali Berisha paralajmëron padi ndaj Sekretarit Amerikan të Shtetit

Pas shpalljes ‘non grata’ nga SHBA/ Sali Berisha paralajmëron padi ndaj Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një konferencë për mediat, ka njoftuar se do të ngrejë padi ndaj sekretarit amerikan të shtetit Anthony Blinken, i fundit ky që ditën e djeshme njoftoi se DASH ka shpallur ‘non grata’ në SHBA Berishën  dhe

Read Full Article
U shpall “non grata” që të largohet gjithmonë nga PD? Ja çka thotë Berisha

U shpall “non grata” që të largohet gjithmonë nga PD? Ja çka thotë Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur për reagimin e Matthew Palmer në lidhje me vendimin e SHBA për ta shpallur “non grata” duke thënë se nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka mbrojtur deklaratën e departamentit të shtetit. Sa i

Read Full Article
Do ta dorëzon mandatin e deputetit? Përgjigjet Berisha

Do ta dorëzon mandatin e deputetit? Përgjigjet Berisha

Konferenca për shtyp e Sali Berishës është mbyllur me një batutë për këdo që mendon se ish kryeministri do të largohet nga politika pas vendimit të SHBA për ta shpallur “non grata”. I pyetur nëse do të japë dorëheqjen nga

Read Full Article
SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen ‘nongrata’

SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen ‘nongrata’

Në një reagim zyrtar nga SHBA bëhet me dije se ish-kryeministri Sali Berisha dhe familja e tij janë shpallur ‘non grata’ nga SHBA. Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony Blinken thotë se ai përcakton publikisht se Berisha dhe familja e tij

Read Full Article
​Katër viktima dhe 30 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri

​Katër viktima dhe 30 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri

Katër viktima dhe 30 raste të reja nga Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë, bën me dije se numri më i lartë rasteve është regjistruar në Tiranë, ku janë infektuar 10 persona. Pas

Read Full Article