Back to homepage

Maqedoni

BDI prezanton prioritetin e tretë: Derë e hapur për qytetarët

BDI prezanton prioritetin e tretë: Derë e hapur për qytetarët

Bashkimi Demokratik për Integrim sot përmes konferencës për shtyp ka prezantuar përbetimin e tretë me rradhë, atë të Derës së hapur për qytetarët. Bujar Osmani zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim ka theksuar se si rezultat i agjendës së re

Read Full Article
Policia identifikon personin që shtiu me armë në Medresenë e Tetovës

Policia identifikon personin që shtiu me armë në Medresenë e Tetovës

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë e ka zbardhur rastin me disa dritare të dëmtuara të Shkollës së Mesme Teologjike Medreseja “Isa Beu” në Tetovë, e cila është raportuar dje (20-shtator) në orën 09.00. I dyshuar se me armë zjarri

Read Full Article
Policia me detale për ngjarjen në Medresenë e Tetovës

Policia me detale për ngjarjen në Medresenë e Tetovës

Sot në orën 09 e 05 minuta në SPB Tetovë është raportua se mbrëmë (19/20 shtator) autor i (të) panjohur me armë zjarri janë dëmtuar disa dritare të ndërtesës së Shkollës së Mesme Teologjike Medresijea “Isa Beu”, me lokacion në

Read Full Article
Të shtëna arme në Medresenë e Tetovës ?

Të shtëna arme në Medresenë e Tetovës ?

Gëzhoja plumbash dhe dritare të thyera si pasojë e të shtënave prej armë zjarri janë hasur në Meresenë “Isa Beu”, paralelja e shtrirë e vajzave në Tetovë. Dëshimtarët i thanë Observerit që të paktën shtatë gëzhoja plumbash kanë përfunduar në

Read Full Article
BDI prezanton përbetimin e dytë, Komuna digjitale, administratë efikase

BDI prezanton përbetimin e dytë, Komuna digjitale, administratë efikase

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sot ka prezantuar një nga pesë përbetimet e Programit zgjedhor, atë të Agjendës Digjitale, si një shtyllë shumë e rëndësishme e cila lehtëson jetën e qytetarëve dhe shkurton kohën për realizimin e shërbimeve. Jeton Shaqiri

Read Full Article
Gostivar, brenda 10 minutash dy persona kafshohen nga qentë endacak

Gostivar, brenda 10 minutash dy persona kafshohen nga qentë endacak

Brenda 10 minutash dy persona kafshohen nga qentë endacak në qytetin e Gostivarit. Kështu, mbrëmë në orën 23:40, personi S.K. (19) nga Gostivari në SPB Tetovë ka raportuar se një orë më herët në rrugën “Goce Delçev” në Gostivar kishte

Read Full Article
Galloway: Reformat të domosdoshme, jo për BE-në, por për një jetë më të mirë

Galloway: Reformat të domosdoshme, jo për BE-në, por për një jetë më të mirë

Ambasadorja britanike Rachel Galloway në një intervistë për AIM duke folur për anëtarësimin tonë në NATO, theksoi se një këshilltar me kohë të plotë që punon në Ministrinë e Mbrojtjes dhe Ushtrisë u soll në vend për të parë se

Read Full Article
Deri dje janë regjistruar 951.151 persona në Maqedoni

Deri dje janë regjistruar 951.151 persona në Maqedoni

Enti Shtetëror i Statistikave informon publikun se regjistrimi i popullsisë vazhdon me intensitetin dhe ritmin e dëshiruar. “Deri më 18 shtator, në orën 20:00, janë regjistruar 951.151 persona, 297.089 familje dhe 402.768 apartamente”, njoftojnë nga ESHS. Nga atje njoftojnë qytetarët

Read Full Article
BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

“Zgjidh Jetë, Voto Blertë”- është sllogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të mbahen me 17 tetor. Gjatë prezantimit të slloganit, zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Bujar Osmani theksoi se Programi zgjedhor

Read Full Article
Kurti: Rruga Prizren-Tetovë është synim i programit të Qeverisë

Kurti: Rruga Prizren-Tetovë është synim i programit të Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kumtuar marrëveshjet të cilat janë nënshkruar në seancën e përbashkët qeveritare mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës. Më gjatë është ndalur në Memorandumin për bashkëpunim për rrugën Prizren – Tetovë, ku siç tha ka

Read Full Article