Alec Baldwin bëhet baba për herë të tetë

Alec Baldwin bëhet baba për herë të tetë

Aktori Alec Baldwin është bërë baba për herë të tetë. 64 vjeçari dhe gruaja e tij, Hilaria Baldwin kanë mirëpritur një fëmijë së bashku. Ilaria Catalina Irena Baldwin lindi të enjten, më 22 shtator. “Sa mirënjohës që ndjehemi të mirëpresim

Read Full Article
Pse duhet të konsumoni rregullisht sardele

Pse duhet të konsumoni rregullisht sardele

Por edhe për faktin që duke qenë se sardelet ushqehen vetëm me alga dhe plankton janë krejtësisht të sigurt për njerëzit. Ky peshk në dukje i vogël, përmban disa përfitime të mëdha shëndetësore, duke rivalizuar edhe peshqit e tjerë si

Read Full Article
Bima që kuron 90% reumatizmin, kjo është mënyra e përdorimit

Bima që kuron 90% reumatizmin, kjo është mënyra e përdorimit

Në Shqipëri, rastet e pacientëve që vuajnë nga reumatizma janë në rritje duke prekur edhe moshat nën 30-vjeç. Shkak është stili i keq jetesës dhe kequshqyerja. Reumatizma është një sëmundje që ka të bëjë me dëmtimin e kyçeve të trupit,

Read Full Article
Disa këshilla se si mund të flini më mirë gjatë nxehtësisë së verës

Disa këshilla se si mund të flini më mirë gjatë nxehtësisë së verës

Për shkak të temperaturave të larta, shumë njerëz e kanë të vështirë të arrijnë një gjumë cilësor. Por ka disa gjëra që mund të bëni për të mposhtur nxehtësinë. Ja se cilat janë ato: Rrini në një rutinë Vapa mund

Read Full Article
Nga çfarë sëmundje rriskoheni nëse ju ënjten gishtat?

Nga çfarë sëmundje rriskoheni nëse ju ënjten gishtat?

Vuani nga artriti dhe inflamacioni ju ka shkaktuar ënjtje të gishtave? Ose ndoshta keni konsumuar një vakt me shumë kripë dhe, si rezultat, unaza e martesës ka ngecur në gisht? A duhet të shqetësoheni? Ndoshta jo. Gishtat ënjten për një

Read Full Article
E mbani gjithmonë telefonin Silent? Studimi zbulon pasojat…

E mbani gjithmonë telefonin Silent? Studimi zbulon pasojat…

Shumë njerëz e vendosin telefonin në “Silent mode” për të shmangur mesazhet dhe njoftimet e panumërta por në fakt, kjo gjë mund të rrisë stresin e tyre. Telefonat inteligjentë janë bërë të domosdoshëm për njerëzit por shumë, për të shmangur

Read Full Article
Serbja e moshuar vesh bikini me flamurin kuqezi, serbët: Është provokim

Serbja e moshuar vesh bikini me flamurin kuqezi, serbët: Është provokim

E moshuara në Serbi vesh bikini me flamurin kuqezi, serbët nxisin një mal me komente të dhunshme: Është provokim. Një foto që thuhet se është bërë në Strand të Novi Sadit, Serbi ka ndezur reagime në rrjetet sociale. Në foto

Read Full Article