Dashuri në shkretëtirë

Dashuri në shkretëtirë

Piloti i Meklaren në F1, Lando Norrris, ka konfirmuar lidhjen e tij me modelen portugeze, Luizinja Oliveira, gjatë pushimeve që po kalojnë së bashku në Dubai. 22-vjeçari ka shpërndarë një foto në Instagram me modelen duke shkëmbyer një puthje në

Read Full Article
Ferrari paralajmëron dështimin për sezonin tjetër

Ferrari paralajmëron dështimin për sezonin tjetër

Skuadra e Ferrari beson se do të jetë thuajse e pamundur që të ngushtohet diferenca mes tyre dhe skuadrave të Red Bull e Mercedes. Nga ‘kokëkuqja’ besojnë se rregullat e reja teknike për sezonin 2022 bëjnë të vështirë një gjë

Read Full Article
Pse asnjë grua nuk merr pjesë te Formula 1?

Pse asnjë grua nuk merr pjesë te Formula 1?

“Ja u jap me shkrim, që do të mbërrija deri tek garat kualifikuese, nëse do të më linin!” Sophia Flörsch e thotë këtë aq e vetësigurt dhe e vendosur saqë nuk të lë asnjë dyshim për këtë gjë. Pilote e

Read Full Article
Rossi hyn në karantinë

Rossi hyn në karantinë

Viti 2022 nuk ka nisur ashtu si duhet për legjendën e MotoGP, Valentino Rossi, që nuk do të marrë pjesë në garën 12-orëshe me makina që zhvillohet në Abu Dhabi (Pista e Yas Marina). Piloti italian ka patur kontakt të

Read Full Article
10 fitore radhazi, Guardiola: Mos më flisni për titullin, Foden i shkëlqyer

10 fitore radhazi, Guardiola: Mos më flisni për titullin, Foden i shkëlqyer

Goli i Phil Foden i dhuroi Manchester City tre pikët e radhës në Premier League. Djemtë e Pep Guardiolës arritën mbrëmjen e kaluar në fushën e Brentford fitoren e dhjetë radhazi në kampionat. Chelsea e vendit të dytë është 8

Read Full Article
Me dorë në zemër e lot në sy, Distria Krasniqi merr medaljen e arit

Me dorë në zemër e lot në sy, Distria Krasniqi merr medaljen e arit

Distria Krasniqi gëzoi sot shqiptarët, që e ndoqën teksa doli e para në kategorinë xhudo për femra, në Lojrat Olimipike Tokyo 2020. Teksa mban mban mbrojtëse anti Covid dhe medaljen e arit në qafë, Krasniqi është përlotur para publikut. Kjo

Read Full Article
Manuela Delilaj gati për garë

Manuela Delilaj gati për garë

Manuela Delilaj prej disa vitesh stërvitet në Zvicër. Qitja është një sport që kërkon përgatitje të lartë psikologjike dhe emocionale. Në një intervistë për Tv Klan Delilaj pranon se aktivitetet e zhvilluara në Zvicër i kanë shërbyer shumë në këtë

Read Full Article
E mbylli Europianin me 2 gola e 0 pikë, dorëhiqet trajneri i Maqedonisë së Veriut

E mbylli Europianin me 2 gola e 0 pikë, dorëhiqet trajneri i Maqedonisë së Veriut

Trajneri i Maqedonisë së Veriut, Igor Angelovski ka dhënë dorëheqjen pas dështimit në Europian. 45-vjeçari i cili ka hyrë në historinë e vendit si trajneri që ka çuar për herë të parë Maqedoninë e Veriut në një eveniment të lartë

Read Full Article
EURO2020 / Maqedonia gati për të shkruar histori!

EURO2020 / Maqedonia gati për të shkruar histori!

Sot me fillim në ora 18:00 në stadiumin “Arena Nationala”në Bukuresht të Rumanisë, përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut do të luaj ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian kundër Austrisë. Në përkrahje të përfaqësueses për në Bukuresht të Rumanisë kanë udhëtuar

Read Full Article
Turqi – Itali, shpallet futbollisti i ndeshjes

Turqi – Itali, shpallet futbollisti i ndeshjes

Ndeshja e parë e Kampionatit Europian, mes Turqisë dhe Italisë, përfundoi me rezultat 0-3, raporton lajmi.net Pas ndeshjes UEFA ka publikuar futbollistin e ndeshjes, ai është Leonardo Spinazzola. Spinazzola ishte fantastikë në këtë ndeshje, sidomos në fazën e sulmit, me

Read Full Article