Back to homepage

Maqedoni

Nesër fillon gjykimi ndaj ish kryeshefit të urbanizmit në Komunën e Mavrovë – Rostushës!

Nesër fillon gjykimi ndaj ish kryeshefit të urbanizmit në Komunën e Mavrovë – Rostushës!

Nesër me 21 nëntor në Gjykatën themelore të Gostivarit pritet të fillon procesi gjyqësor ndaj Inspektorit të autorizuar ndërtimor në Komunën e Mavrovë – Rostushës, me inicialet J.K. Personi në fjalë, i cili siç merr vesht Flaka, para vitit 2017

Read Full Article
Grabiti 57 familje dhe u dënua me 3 vite burgim. U largua nga shteti dhe jeton në Gjermani!

Grabiti 57 familje dhe u dënua me 3 vite burgim. U largua nga shteti dhe jeton në Gjermani!

Dilema dhe dyshime të shumta po ngriten rreth rastit të vjedhësit serik nga Gostivari, i cili edhe pse i dënuar me burgim prej tri vitesh nga Gjykata e Gostivarit, vazhdon të jetë jashtë grilave, shkruan Flaka Skandali po thellohet nga

Read Full Article
Mbledhje në BDI-Gostivar. Marrin pjesë edhe Bejta e Hasani

Mbledhje në BDI-Gostivar. Marrin pjesë edhe Bejta e Hasani

Në zyrat e degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, sonte është mbajtur mbledhja e thirrur nga kryetari Valdet Xhaferi në përbërje të zgjeruar, njofton Flaka Krahas anëtarëve të kryesisë, të pranishëm ishin edhe anëtarët e kryesisë qendrore të

Read Full Article
Analisti Agim Jonuzi: Maqedonasit vitin 2001 do ta kujtojnë derisa të ekziston bota | VIDEO

Analisti Agim Jonuzi: Maqedonasit vitin 2001 do ta kujtojnë derisa të ekziston bota | VIDEO

Në emisionin “Në qendër” [Во Центар] të gazetarit Vasko Eftov i pranishëm ishte analisti politik, Agim Jonuzi. E pjesa më e madhe e emisionit iu dedikua BDI, Ali Ahmetit dhe UÇK-së. Debati i ashpër mes Jonuzit dhe Eftovit u zhvillua

Read Full Article
Nga ASH mohojnë zërat për takim mes Ahmetit dhe Taravarit

Nga ASH mohojnë zërat për takim mes Ahmetit dhe Taravarit

Sot në disa media elektornike u shpërnda lajmi për një takim mes liderit të BDI, Ali Ahmeti dhe atij të ASH, Arben Taravari rreth mundësisë së hyrjes në qeveri të kësaj të fundit. Mirëpo, nga ASH konfirmuan për Flaka që

Read Full Article
Nga mesnata shtrenjtohet sërish Dizeli

Nga mesnata shtrenjtohet sërish Dizeli

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) solli vendimin me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1,59% në raport me vendimin e datës 5.10.2022. Çmimi i shitjes me pakicë i ЕURODIZELIT (D-Е

Read Full Article
Fillon protesta në Ohër para hapjes së Klubit – Mbreti Borisi i Tretë

Fillon protesta në Ohër para hapjes së Klubit – Mbreti Borisi i Tretë

Qindra qytetarë kanë filluar protesta kundër hapjes së Klubit – Mbreti Borisi I Tretë në Ohër. Partia opozitare “Levica” ka bërë thirrje për një protestë të madhe për shkak të hapjes së Klubit – Mbreti Borisi I Tretë në Ohër.

Read Full Article
Pritet fillimi i punimeve për ndërtimin e dy seksioneve hekurudhore të “Korridorit 8”

Pritet fillimi i punimeve për ndërtimin e dy seksioneve hekurudhore të “Korridorit 8”

Në ambientet e Drejtorisë së Infrastrukturës të Hekurudhave të Maqedonisë, drejtori Hari Lokvenec sot do të mbajë një konferencë, në të cilën do të shpallë fillimin e punimeve ndërtimore në dy seksionet e Korridorit 8. Një seksion është Kumanovë-Beljakovcë, dhe

Read Full Article
Arrestohen dy persona në Shkup

Arrestohen dy persona në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme njofton se më datë 07.10.2022 në ora 01.05 në bulevardin VMRO në Shkup, zyrtarët policorë nga Njësiti për Punë të Brendshme Karposh dhe Njësiti për Punë të Brendshme Qendër-Bit Pazari kanë privuar nga liria personin

Read Full Article
BE, info-sesione mbi Mekanizmin e Qëndrueshmërisë Civile të BE-së për Organizatat e Shoqërisë Civile

BE, info-sesione mbi Mekanizmin e Qëndrueshmërisë Civile të BE-së për Organizatat e Shoqërisë Civile

Shtatë info-sesione rajonale do të organizohen mbi Mekanizmin e Qëndrueshmërisë Civile të BE-sënë vende të ndryshme në gjysmën e parë të tetorit 2022. Këto ngjarje synojnë të informojnëorganizatat dhe të paraqesin më në detaje thirrjen për propozime. “Bashkimi Evropian ofron

Read Full Article