Oriz me kungulleshka dhe djathë, shija më e mirë e stinës

Oriz me kungulleshka dhe djathë, shija më e mirë e stinës

Gatimet me oriz dhe sidomos kur përmbajnë djathë janë gjithnjë të preferuara për nga shija e mrekullueshme që dhurojnë. Jo vetëm i shijshëm, orizi është ndër ushqimet më të pasura me fibra të cilat ndihmojnë trupin të qëndrojë gjithnjë i

Read Full Article
Qofte me brokoli, si t`i përgatisni vetë në shtëpi plot shije

Qofte me brokoli, si t`i përgatisni vetë në shtëpi plot shije

Një nga perimet më me vlera për organizmin është pikërisht brokoli. Recetat e përgatitjes së tij janë të shumta, duke qenë se është e këshillueshme që të konsumohet sa më shumë. Një recetë që do të bëj të dashurohen me

Read Full Article
Krem qumështi i pjekur, ëmbëlsira me shije të lehtë fantastike

Krem qumështi i pjekur, ëmbëlsira me shije të lehtë fantastike

Kremi i qumështit i pjekur është një recetë shumë e thjeshtë për t’u përgatitur, ama me një shije tunduese. Bashkimi i qumështit, sheqerit dhe panës krijon një ëmbëlsirë kremoze dhe të butë, që do t’iu shkrihet në gojë. Mund ta

Read Full Article
Qofte në salcë domateje: Shumë të buta dhe të shijshme dhe gatuhen në çast

Qofte në salcë domateje: Shumë të buta dhe të shijshme dhe gatuhen në çast

Përgatiten shumë shpejt dhe lehtë, kështu që për një drekë të shijshme nuk ju duhet shumë kohë dhe mund. Përbërësit: ▪ 300 g mish të bluar,▪ një kore buke në qumësht,▪ 1 qepë,▪ 3 thelpinj hudhre,▪ fletë majdanozi,▪ 1 vezë,▪

Read Full Article
Pite të sheshta tigani në vetëm 30 minuta, receta e lehtë plot shije

Pite të sheshta tigani në vetëm 30 minuta, receta e lehtë plot shije

Janë edhe një gatim shumë i shpejtë që mund ta përgatisni kurdo që dëshironi. Pitet janë ushqimi i mirë i çdo vakti. Ato mund t’i konsumoni shumë mirë në mëngjes, mund t’i shoqëroni me gjellën në drekë, apo me pak

Read Full Article
Biskota të mbushura me hurma arabie

Biskota të mbushura me hurma arabie

Mësoni në vijim të këtij artikulli mënyrën e saktë të përgatitjes së tyre dhe shjijojini kudo që jeni. Biskotat janë nga shijet e vogla e të veçanta që mund t’i konsumoni gjatë gjithë ditës. E sidomos kur ditët janë të

Read Full Article
Kiflet e vogla të shtëpisë, si të përgatisni bukët e ëmbla tradicionale

Kiflet e vogla të shtëpisë, si të përgatisni bukët e ëmbla tradicionale

Kiflet janë një delikatesë e cila shijohet më së miri nga kushdo. Të buta, të ëmbla e të ngrohta, perfekte për t’ju ngrohur në këto ditë të ftohta. Mësoni një mënyrë shumë klasike nga AgroWeb.org dhe të thjeshtë të përgatitjes

Read Full Article
Receta e për krepat marokene ‘Baghrir’

Receta e për krepat marokene ‘Baghrir’

Përbërësit: – 250 g bollgur të imët;– grurë;– 40 g miell;– 2 lugë sheqer– 1 lugë e vogël tharmë;– 1 pak kripë– 500 ml ujë të ngrohtë;– 1 qese pluhur për ëmbëlsira. Përgatitja: Në një blender vendos bollgur, miell, sheqer,

Read Full Article
Keku i butë me lëkurë portokalli, ëmbëlsira e duhur për çdo kohë të ditës

Keku i butë me lëkurë portokalli, ëmbëlsira e duhur për çdo kohë të ditës

Kjo ëmbëlsirë gatuhet lehtë dhe shpejtë në kushtet e shtëpisë. Çdo ëmbëlsirë që hamë shoqërohet me një kujtim dhe kujtimet më të bukura i ngjall padyshim aroma e agrumeve. Portokallet në veçanti i japin ëmbëlsirave një shije freskie të pashoqe

Read Full Article
5 gabime që bëni kur përdorni erëzat për gatim

5 gabime që bëni kur përdorni erëzat për gatim

Nëse mendoni se ushqimi juaj nuk është i shijshëm sepse nuk dini të gatuani, ka shumë të ngjarë që po bëni një gabim të madh. Këto janë disa nga gabimet që po bëni kur përdorni erëza në gatim. Nuk hidhni

Read Full Article