Isa Elmazi nga Gostivari shpallet kampion ballkanik në Beograd të Sërbisë

Isa Elmazi nga Gostivari shpallet kampion ballkanik në Beograd të Sërbisë

Karateisti i jashtëzakonshëm nga Gostivari, Isa Elmazi vazhdon me trofetë e veta në karrierën e tij të begatshme, edhe pse, në moshë të re. Së fundmi, Isa Elmazi garues i KK Fati reprezentues i Maqedonisë së Veriut, 12 vjet Kategori,

Read Full Article
Llotaria shtetërore: Gërvisht për Eko Skuter, vozit BMW X1

Llotaria shtetërore: Gërvisht për Eko Skuter, vozit BMW X1

Faqja e internetit www.loto.mk është adresa për bonus lojë të re, ndërsa për pjesëmarrje është e nevojshme tiketë jo fituese ‘Eko skuter’ Llotaria shtetërore me kënaqësi ju paralajmëron edhe një lojë emocionuese e cila ofron mundësi për të fituar bonus

Read Full Article
Lind viçi me dy koka në trupin e një derri

Lind viçi me dy koka në trupin e një derri

Një viç mutant me dy koka dhe me një trup derri ka hutuar një fermer në Rusi. Kafsha e çuditshme, e cila i ngjante më shumë dy derrave sesa një lope të porsalindur, nuk i mbijetoi lindjes së saj, e

Read Full Article
JETË LUKSOZE NË QENDËR TË SHKUPIT NË PREMIUM RESIDENCE

JETË LUKSOZE NË QENDËR TË SHKUPIT NË PREMIUM RESIDENCE

Nëse jeni duke kërkuar një banesë në qendër të Shkupit, dhe ndërkohë dëshironi që të shijoni përparësitë e veçanta dhe standardet më të larta të ndërtimit – ka ardhur koha që të njiheni me Premium Residence. Premium Residence paraqet një

Read Full Article
Ngordh breshka Shurli, ishte 130 vjeçare

Ngordh breshka Shurli, ishte 130 vjeçare

Banori më i vjetër i kopshtit zoologjik Shenbrun, breshka Shurley ka ngordhur dhe besohet se i kishte 130 vjet. Nga viti 1953, ishte banore e këtij kopshti zoologjik në Vjenë të Austrisë. “Mosha e saktë nuk dihet, por sigurt që

Read Full Article
Famija e tretë hyjnë në banesë të re, fitoi lotarinë e çastit nga Lotaria Shtetërore

Famija e tretë hyjnë në banesë të re, fitoi lotarinë e çastit nga Lotaria Shtetërore

Llotaria Shtetërore kumtoi sot lajmin e gëzuar për ndarjen e çelësave të reja të banesës së tretë me radhë në Shkup, të fituar nga llotaria e shpejt “Shtëpia, shtëpi e ëmbël” nga qifti shkupian Rajne dhe Nikolla Llazarevski, transmeton Flaka

Read Full Article
Video Llotaria “Kazino Austria” fillon ndërtimin e fushave sportive multifunksionale

Video Llotaria “Kazino Austria” fillon ndërtimin e fushave sportive multifunksionale

Video Llotaria Shtetërore “Kazino Austria” si pjesë e angazhimit dhe dëshirës daj përgjegjësisë sociale, ka filluar realizimin e projektit ambicioz për ndërtimin e fusha sportive multifunksionale në të gjithë vendin. “Në një kohë kur lindin shumë pasiguri për shkak të

Read Full Article
Video Llotaria ka tre milioner të ri, në çdo moment pritet super-milioneri i ri

Video Llotaria ka tre milioner të ri, në çdo moment pritet super-milioneri i ri

Java e kaluar solli tre fitues të ri Milioner Jackpot, të cilët në total kalojnë vlera prej 4.5 milion denarë. Video Casino Austria pret këto ditë dy fitues të rinj, një Jackpot Super Milioner dhe një tjetër Jackpot Milioner. Shtatë

Read Full Article
Super milioneri Xhek Pot gëzoi fituesin e ri, fiton 9,224,579

Super milioneri Xhek Pot gëzoi fituesin e ri, fiton 9,224,579

Fituesi i pestë i SUPER MILLIONAIRE JACKPOT u shfaq sot në ambientet e Kazinot me Video Lotari Austri për të rritur fitimet e saj në shumën prej fantastike 9,224,579 denarë. Ai dëshironte të mbetej anonim, por ndau historinë e tij

Read Full Article
Krasniqi: Nuk është haram mbjellja e flokëve

Krasniqi: Nuk është haram mbjellja e flokëve

Viteve të fundit mbjellja e flokëve është bërë shprehi e shpeshtë nga meshkujt për të pasur një dukje më të mirë. Por, a konsiderohet haram mbjellja e flokëve sipas fesë islame. Hoxhë Shefqet Krasniqi i cili ishte i ftuar të

Read Full Article