Rekord i paarritshëm i mbretërve: 10 gjysmëfinale në 12 vite – 31 në histori të klubit

Rekord i paarritshëm i mbretërve: 10 gjysmëfinale në 12 vite – 31 në histori të klubit

Real Madridi vazhdon të zgjerojë rekordin e tyre të paarritshëm në Ligën e Kampionëve. Edhe kur bëhet fjalë për tituj, por edhe kalimin e raundeve, tani në gjysmëfinale, Los Blancos konfirmuan primatin që kanë në garën më të madhe evropiane.

Read Full Article
Ronaldo mund të largohet nga Manchester United

Ronaldo mund të largohet nga Manchester United

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Manchester United në fund të sezonit. Rikthimi i Ronaldos te ‘Djajtë e Kuq’, nuk ishte edhe aq i mirë. Portugezi është golashënuesi më i mirë i ekip me 12 gola në 25

Read Full Article
PSG po mendon për një transferim të mundshëm te yllit francez N’Golo Kante

PSG po mendon për një transferim të mundshëm te yllit francez N’Golo Kante

Paris Saint-Germain thuhet se po tenton të transferojë N’Golo Kanten nga Chelsea në afatin kalimtar të kësaj vere. Mesfushori francez është duke shkëlqyer te The Blues që disa vite, andaj parisienët janë të gatshëm që t’i ofrojë një pagë të

Read Full Article
Erling Haaland mendon për të ardhmen e tij!

Erling Haaland mendon për të ardhmen e tij!

Aktualisht i dëmtuar, Erling Haaland e ka mendjen te e ardhmja, ndërsa disa liderë evropianë kërkojnë që ta kenë norvegjezin pjesë të tyre. Pavarësisht se kontrata e tij e detyron atë të luajë me Borussia Dortmund deri në qershor 2024,

Read Full Article
Juventusi, Real Madridi dhe Barcelona, do të paraqesin projektin e ri për Superligën Europiane

Juventusi, Real Madridi dhe Barcelona, do të paraqesin projektin e ri për Superligën Europiane

Juventusi, Barcelona dhe Real Madrid po përgatiten të rinisin projektin e tyre të Superligës Evropiane me disa ndryshime kyçe. Treshja janë klubet e vetme të mbetura dhe ende të përkushtuara ndaj planit, i cili ishte shpallur në prill 2021 dhe

Read Full Article
E ardhmja e yllit holandez Matthijs de Ligt në pikëpyetje – Barcelona dhe Chelsea në gatishmëri për të bërë ofertat

E ardhmja e yllit holandez Matthijs de Ligt në pikëpyetje – Barcelona dhe Chelsea në gatishmëri për të bërë ofertat

Matthijs de Ligt mund të largohet nga Juventu Lojtari lidhet tash e sa kohë me një largim të mundshëm nga Juventus, dhe mediat në Itali vetëm sa shtyjnë më shumë përpara këto raportime. Qendërmbrojtësi holandez, Matthijs de Ligt nuk ka

Read Full Article
Seferi: Krenar që jam pjesë e Kombëtares

Seferi: Krenar që jam pjesë e Kombëtares

Taulant Seferi është njeriu kyç i Tiranës së Orges Shehit. Sulmuesi shqiptar udhëheq listën e golashënuesve dhe ka një meritë të madhe për faktin se bardheblutë kanë nisur të marshojnë bindshëm drejt titullit kampion. Në një intervistë të gjatë për

Read Full Article
Real Madrid publikon listën e lojtarëve ndaj PSG, rikthehen Karim Benzema dhe Ferland Mendy

Real Madrid publikon listën e lojtarëve ndaj PSG, rikthehen Karim Benzema dhe Ferland Mendy

Real Madrid ka bërë publike listën për ndeshjen e radhës ndaj PSG-së, për raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” janë mysafir i “Parisienëve” në martën e ardhshme, derisa në listën e klubit spanjoll vërehet edhe emri i

Read Full Article
Inter zyrtarizon blerjen

Inter zyrtarizon blerjen

Blerja automatike e Joaquin Correa ka nisur zyrtarisht. Marrëveshja midis Interit dhe Lazios ka qënë se sulmuesi argjentinas do të bëhej pronë e zikaltërve kur këta të fundit do të merrnin pikën e parë në muajin shkurt të vitit 2022.

Read Full Article
E ardhmja e yllit brazilian është në dyshim

E ardhmja e yllit brazilian është në dyshim

Liverpool raportohet se është duke e përgatitur kontratën e re për Roberto Firmino-n, raportojnë mediat angleze. E ardhmja e brazilianit është në dyshim, por duket se ‘The Reds’ nuk duan të heqin dorë nga shërbimet e Firminos. Kontrata aktuale e

Read Full Article