Ja si ta ruani ngjyrën çokollatë pas plazhit sa më gjatë

Ja si ta ruani ngjyrën çokollatë pas plazhit sa më gjatë

Disa e shijojnë nxirjen në vetvete, ndërsa të tjerë e bëjnë thjesht për arsye estetike. Megjithatë, jeni të vetëdijshëm sepse nuanca në çokollatë nuk do të zgjasë përgjithmonë dhe se do të fillojë të zbehet pas disa javësh. Por, ka

Read Full Article
Fruti që ju mbron nga rrezet e diellit

Fruti që ju mbron nga rrezet e diellit

Ekspozimi i tepërt dhe i pambrojtur ndaj diellit është një nga faktorët kryesorë të plakjes së parakohshme dhe dëmtimeve të forta të lëkurës. Aplikimi i solucioneve të duhura kundër diellit, mbajtja e kapeles dhe syzeve, janë hapi i duhur për

Read Full Article
Kjo është çanta moderne e kësaj vere

Kjo është çanta moderne e kësaj vere

Çanta Afu ka mbetur në errësirë ​​për më shumë se dy vjet, ndërsa tashmë është kthyer si pjesë e pandarë e përditshmërisë sonë. Çantat në formë gjysmëhëne lënë në hije çdo lloj tjetër dhe tërheqin vëmendjen e setit të modës. Forma

Read Full Article
Si ta mbani ngjyrën e flokëve tuaj të ndritshme në verë

Si ta mbani ngjyrën e flokëve tuaj të ndritshme në verë

Vera është një kohë e shkëlqyeshme për të zbardhur pak flokët ose për të marrë pikat kryesore që të përshtaten me shkëlqimin veror të lëkurës tuaj dhe të merrni ngjyrën e lakmuar të flokëve tuaj. Por si mund ta mbani

Read Full Article