Back to homepage

Basketboll

Feniksi, vazhdon të jetë skuadra më e mirë në NBA

Feniksi, vazhdon të jetë skuadra më e mirë në NBA

Skuadra e Feniksit vijon të jetë skuadra më e mirë e NBA-së, duke fituar së fundit edhe ndaj Juta Xhazit me rezultatin 115-109. Ndeshje me rivalitet shumicën e kohës, ku për Feniks u dallua i zakonshmi Kevin Buker me 33

Read Full Article
Gregg Popovich vendos rekordin historik në NBA

Gregg Popovich vendos rekordin historik në NBA

Trajneri i San Antonio Spurs, Gregg Popovich, ka vendosur sot një rekord të jashtëzakonshëm në NBA. Ai bëhet trajneri i parë që drejton të njëjtin ekip për 2000 ndeshje. Pikërisht Spurs. Ndeshja e tij nr.2000 me San Antonio erdhi me

Read Full Article
Në fundjavë do të mbahet FIBA SCOD Klinika

Në fundjavë do të mbahet FIBA SCOD Klinika

Federata e Basketbollist e Kosovës (FBK) ka njoftuar se në fundjavë (8-9 janar) do të mbahet FIBA SCOD Klinika për gjyqtarët e basketbollit. Të shtunën do të ligjërojnë Instruktori i Gjyqtarëve të FIBA-s, Gjorgi Piperkov, FIBA Instruktori Nacional i FBK-së,

Read Full Article
Dallas mund Golden State

Dallas mund Golden State

Kyrie Irving rikthehet në parket në debutimin e tij sezonal pas tri muajsh larg ekipit, duke ndihmuar Nets të fitojnë kundër Pacers me rezultatin 129-121. Basketbollisti që nuk lejohet që të luajë në Nju Jork, sepse nuk është i vaksinuar,

Read Full Article
Bill Gates foli për herë të parë për divorcin me Melinda-n dhe fajin ja hodhi vetes

Bill Gates foli për herë të parë për divorcin me Melinda-n dhe fajin ja hodhi vetes

Pas divorcit të bujshëm, Bill Gates foli për herë të parë në lidhje me këtë çështje në takimin vjetor të biznesmenëve, politikanëve dhe drejtuesve të Wall Street dhe Silicon Valley të organizuar nga banka e investimeve Allen & Company në

Read Full Article
Si ta mundim ankthin gjatë një takimi të parë

Si ta mundim ankthin gjatë një takimi të parë

Ai më në fund theu akullin dhe ajo ka pranuar ftesën e tij për të dalë një darkë së bashku. Të dy janë pak në mëdyshje: Si do të eci mbrëmja? Çdo gjë varet nga qëndrimi i secilit: gjëja e

Read Full Article
A duhet ta bëjnë testim sapo të ngrihemi nga shtrati dhe dilema të tjera

A duhet ta bëjnë testim sapo të ngrihemi nga shtrati dhe dilema të tjera

Çdo grua duhet t’i dijë këto fakte në lidhje me testin e shtatzënisë në shtëpi. Kur mendojnë se mund të jenë shtatzënë, shumica e grave bëjnë një test në shtëpi nga kureshtja para se të caktojnë një ekzaminim. Sidoqoftë, duket

Read Full Article
Situatat e sikletshme që kalon një vajzë pas ndarjes

Situatat e sikletshme që kalon një vajzë pas ndarjes

Ndonjëherë ca gjëra thjesht nuk ecin dhe s’është fundi i botës. Ca marrëdhënie krijohen për t’u kthyer në eksperienca, disa në mësime e ca të tjera për të pretenduar që s’ndodhën kurrë. Gjithsesi, të gjitha ndarjet shoqërohen me momente të

Read Full Article
Gjërat që bën një grua e dashuruar…

Gjërat që bën një grua e dashuruar…

Si ta bëni një grua të dashurohet në atë mënyrë që ajo të bëjë gjithçka që ju pëlqen? Një grua është e dashuruar nëse nuk e ka problem të tregojë emocionet e saj. Në fakt është shumë e vështirë për

Read Full Article
Ushqimet më të pasura me kolagjen për rininë e lëkurës dhe organizmit

Ushqimet më të pasura me kolagjen për rininë e lëkurës dhe organizmit

Siç dihet ushqimet dhe dieta luajnë një rol shumë të rëndësishëm si brenda ashtu edhe jashtë trupit. Rinia e përjetshme mund të nxitet edhe me anë të ushqimeve të mira dhe të shëndetshme. Kolagjeni është proteina kryesore që rregullon strukturën

Read Full Article