Back to homepage

Shqipëri

Shqipëria feston 109 vjetorin e Pavarësisë

Shqipëria feston 109 vjetorin e Pavarësisë

Shqipëria feston sot 109 vjetorin e Pavarësisë. Kryeministri Edi Rama ka përcjellur urimet e para për Ditën e Flamurit. “Gëzuar 28 nëntorin” shkruan Rama. Festimet kryesore për këtë festë pritet të zhvendosen në Vlorë, ku do të nisin edhe punimet

Read Full Article
Fieri tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë

Fieri tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fier, në katin e katërt të një pallati. Shpërthimi në në lagjen “8 Shkurti” ka alarmuar banorët, por fatmirësisht nuk raportohet për viktima apo të lënduar. Dyshimet e para janë

Read Full Article
Open Balkan, Rama nesër shkon në Beograd

Open Balkan, Rama nesër shkon në Beograd

Kryeministri Edi Rama do të jetë nesër i pranishëm në Beograd për takimet e ardhshme për “Open Balkan” që pritet të zhvillohen me datat 3 dhe 4 nëntor. Zyra e kryeministrit ka konfirmuar për Euronews Albania se nuk ka asnjë

Read Full Article
PD publikon rezultatin paraprak, Basha fiton me 80% të votave

PD publikon rezultatin paraprak, Basha fiton me 80% të votave

Kryetari i Komisionit të Administrimit të Zgjedhjeve në PD, Jemin Gjana thotë se rezultati zyrtar për kryetar partie pritet të publikohet ditën e hënë, ndërsa rezultati paraprak flet për një fitore bindëse për Lulzim Bashën. Kryetari aktual i PD, sipas

Read Full Article
Meta me akuzë të rëndë: Deputetë morën para për të votuar shkarkimin

Meta me akuzë të rëndë: Deputetë morën para për të votuar shkarkimin

Pas shkarkimit, Ilir Meta bëri një akuzë të fortë gjatë një konference për mediat. Sipas tij, disa deputetët kanë marrë para për të votuar pro shkarkimit të Presidentit nga detyra. “Unë jam përfshirë në fushatë për mbrojtjen e zgjedhjeve, kam

Read Full Article
Bariu nga Shqipëria ndodhet në Stacionin Policor në Gostivar

Bariu nga Shqipëria ndodhet në Stacionin Policor në Gostivar

Bariu nga Shqipëria, Xhevahir Hoxha aktualisht ndodhet në Stacionin Policor në Gostivar, njofton Agjencia e Lajmeve Flaka. Pas inspektimit në terren, nga Pjestarët e policisë është konstatuar se personi ka keqëperdorur qëndrimin turistik në RMV, pas së cilës i njëjti

Read Full Article
Rasti me bariun nga Shqipëria, flet për Flaka kryeshefi i SPB – Tetovë, Amir Dalipin

Rasti me bariun nga Shqipëria, flet për Flaka kryeshefi i SPB – Tetovë, Amir Dalipin

Pas investigim nga Agjencia e Lajmeve FLAKA, për bariun nga Shqipëria që pretendohej të mbahej peng në fshatin Toplicë të rrethit të Gostivarit, është prononcuar kryeshefin e Sektorit të Punëve të Brendshme në Tetovë, Amir Dalipin, përcjell Flaka Në prononcimin

Read Full Article
Policia vihet në lëvizje, është gjetur bariu nga Shqipëria

Policia vihet në lëvizje, është gjetur bariu nga Shqipëria

Lajmi që u publikua nga televisioni Ora News i Tiranës dhe që më pas u transmetua edhe në Agjencinë e lajmeve Flaka, për bariun nga Shqipëria që pretendohej të mbahej peng në fshatin Toplicë të rrethit të Gostivarit, ka vënë

Read Full Article
Pas shpalljes ‘non grata’ nga SHBA/ Sali Berisha paralajmëron padi ndaj Sekretarit Amerikan të Shtetit

Pas shpalljes ‘non grata’ nga SHBA/ Sali Berisha paralajmëron padi ndaj Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një konferencë për mediat, ka njoftuar se do të ngrejë padi ndaj sekretarit amerikan të shtetit Anthony Blinken, i fundit ky që ditën e djeshme njoftoi se DASH ka shpallur ‘non grata’ në SHBA Berishën  dhe

Read Full Article
U shpall “non grata” që të largohet gjithmonë nga PD? Ja çka thotë Berisha

U shpall “non grata” që të largohet gjithmonë nga PD? Ja çka thotë Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur për reagimin e Matthew Palmer në lidhje me vendimin e SHBA për ta shpallur “non grata” duke thënë se nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka mbrojtur deklaratën e departamentit të shtetit. Sa i

Read Full Article