Krejt çka ndodhi në tragjedinë e sotme në Deçan

Krejt çka ndodhi në tragjedinë e sotme në Deçan

Krejt çka ndodhi në tragjedinë e sotme në Deçan ku u vranë tre persona. Në orën 19:00 u raportua për një krim makabër të kryer në mes të fshatit Shaptej dhe Gllogjan. Një autobus që transportonte nxënës nga Gjakova për

Read Full Article
Ahmeti: Vitet ikin por veprimtaria e Fehmi e Xhevë Lladrovcit nuk do të harrohet kurrë

Ahmeti: Vitet ikin por veprimtaria e Fehmi e Xhevë Lladrovcit nuk do të harrohet kurrë

Lideri i BDI, Ali Ahmeti ka kujtuar sot 23 vjetorin e rënies heroike të heronjëve të Kosovës, Fehmi e Xhevë Lladrovci, njofton Observeri – Maqedoni “Vitet ikin por veprimtaria e Fehmi e Xhevë Lladrovcit nuk do të harrohet kurrë. Edhe

Read Full Article
Kurti: Rruga Prizren-Tetovë është synim i programit të Qeverisë

Kurti: Rruga Prizren-Tetovë është synim i programit të Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kumtuar marrëveshjet të cilat janë nënshkruar në seancën e përbashkët qeveritare mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës. Më gjatë është ndalur në Memorandumin për bashkëpunim për rrugën Prizren – Tetovë, ku siç tha ka

Read Full Article
Zaev: Mbështesim pa-rezervë liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Zaev: Mbështesim pa-rezervë liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Kryemi9nsitri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pas mbledhjes së përbashkët mes dy qeverive, asaj të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës, thekoi se takimi i sotëm ishte shumë i frytshëm, u nënshkruan 11 marrëveshje

Read Full Article
Kurti: E ardhja jonë është në Bashkimin Evropian

Kurti: E ardhja jonë është në Bashkimin Evropian

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë qëndrimit në Shkup, deklaroi se ardhmja e Kosovës dhe i gjithë rajonit është në BE. Ndërkohë që nënvizoi se marrëveshjet e firmosura sot në Shkup mes dy qeverive, nuk mund të cenohen nga mospjesëmarrja

Read Full Article
​Sot ditë zie në Kosovë

​Sot ditë zie në Kosovë

Presidentja Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës, ka marrë vendim që dita e hënë, 26 korrik 2021, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të qytetarëve të Kosovës që humbën jetën tragjikisht në një aksident trafiku në Kroaci. Shkaku i

Read Full Article
“Ah mor bab”, rrëqeth djali i shoferit kosovar që humbi jetën në aksident

“Ah mor bab”, rrëqeth djali i shoferit kosovar që humbi jetën në aksident

Adhurim Sylmetaj djali i shoferit të vrarë në aksidentin tragjik në Kroaci, ka bërë një postim prekës për humbjen e të atit. Ai ndërsa ka postuar një foto me të atin, shkruan se dhimbja është e madhe, dhe shton se

Read Full Article
Gazetarja kosovare në Kroaci jep informacione për aksidentin tragjik

Gazetarja kosovare në Kroaci jep informacione për aksidentin tragjik

Të dielën rreth orës 06 e 30 të mëngjesit, ka ndodhur një aksident trafiku në Kroaci, ku një autobus me targa kosovare është aksidentuar dhe kanë vdekur 10 pasagjerë ndërkaq 44 të tjerë kanë pësuar lëndime. Gazetarja e RTL Kroacia,

Read Full Article
“Gjithçka ndodhi brenda një minute”, flasin dy nga të mbijetuarit e aksidentit në Kroaci

“Gjithçka ndodhi brenda një minute”, flasin dy nga të mbijetuarit e aksidentit në Kroaci

10 persona kanë vdekur e mbi 40 të tjerë janë lënduar në një aksident tragjik që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Slavonski Brod të Kroacisë. Në mesin e të vdekurve është edhe një prej shoferëve të autobusit, i cili

Read Full Article
Tragjedia shqiptare, Albin Kurti niset drejt Kroacisë

Tragjedia shqiptare, Albin Kurti niset drejt Kroacisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti po udhëton drejt Kroacisë për të vizituar personat që janë plagosur nga aksidenti tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm, ku humbën jetën 10 shqiptarë të Kosovës, 9 pasagjerë që po ktheheshin nga Gjermania

Read Full Article