Alves e ka thyer një rekord tjetër

Alves e ka thyer një rekord tjetër

Veterani brazilian u bë lojtari më i vjetër që luan në një ndeshje zyrtare për Barcelonën. Dani Alves e ka thyer një rekord tjetër në ndeshje ne Copa del Rey ndaj Linares. Veterani brazilian në fakt u bë futbollisti më

Read Full Article
Messi rikthen test negativ me Covid-19, fillon stërvitjet i vetëm

Messi rikthen test negativ me Covid-19, fillon stërvitjet i vetëm

Lionel Messi është rikthyer në stërvitje me Paris Saint-Germain pasi që ka rikthyer një test negativ me Covid-19 pas rikthimit në Francë, raporton “Diario Sport”. Messi rezultoi pozitiv me Covid-19 gjatë periudhës së Krishtlindjeve në Argjentinë, kështu duke e pezulluar

Read Full Article
Mourinho: E refuzova Milanin tre vite më parë

Mourinho: E refuzova Milanin tre vite më parë

‘Special One’ nënshkroi një marrëveshje tre-vjeçare me Romën në prill, duke u kthyer në Itali dhjetë vjet pas periudhës së tij në Inter. ‘Giallorossi’ pësuan një humbje 3-1 kundër kuqezinjve sonte dhe Mourinho zbuloi se e kishte shpërfillur punën e

Read Full Article
Giroud, mesazh trajnerit

Giroud, mesazh trajnerit

Milani mundi Romën 3:1 në San Siro dhe rifilloi në mënyrën më të mirë të mundshme pas pushimit të Krishtlindjeve. Skuadra e Piolit i meritoi tre pikët dhe tani po i bën presion Interit, ndeshja e të cilit është shtyrë.

Read Full Article
Drejtori i Barcelonës jep detaje për mos regjistrimin e Torres në La Liga

Drejtori i Barcelonës jep detaje për mos regjistrimin e Torres në La Liga

Drejtori i Barcelonës, Mateu Alemany ka pranuar se shkaku i situatës nuk mund ta transferojnë sulmuesin Ferran Torres. Torres u konfirmua si transferimi më i fundit për Barcelonën, duke iu bashkuar nga Man City për 55 milionë euro. Sidoqoftë, Barcelona

Read Full Article
Morata sonte ndaj Napolit duhet ta dëshmojë që nuk e ka mendjen te Barcelona

Morata sonte ndaj Napolit duhet ta dëshmojë që nuk e ka mendjen te Barcelona

Ylli i Juventusit, Alvaro Morata, do të startojë kundër Napolit sonte pasi Massimiliano Allegri bllokoi kalimin e tij te Barcelona. E ardhmja e spanjollit në Torino është në ajër pasi bardhezinjtë duket se nuk duan ta blejnë përgjithmonë, duke paguar

Read Full Article
Milan-Roma, në ‘San Siro’ shënohen dy gola brenda 17 minutave

Milan-Roma, në ‘San Siro’ shënohen dy gola brenda 17 minutave

Milani e ka nisur për mrekulli sfidën ndaj Romës në “San Siro”. Kuqezinjtë janë duke udhëhequr me rezultatin 2-0. Sfidën e zhbllokoi Olivier Giroud i cili realizoi nga penalltia në minutën e 7-të. Pak minuta më vonë një gabim nga

Read Full Article
Daily Mail: 17 lojtarë kërkojnë largimin nga Man United

Daily Mail: 17 lojtarë kërkojnë largimin nga Man United

Jo një, jo dy, por 17 lojtarë të Manchester United duket se kanë shprehur tendenca për t’u larguar nga klubi i Man United, zbulon “Daily Mail”. Sipas mediave angleze, dhomat e zhveshjes së Djajve të Kuq tashmë i ngjajnë një

Read Full Article
Milani pret Romën në shtëpi, formacionet zyrtare

Milani pret Romën në shtëpi, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 18:30 do të fillojë ndeshja në stadiumin “San Siro”, ku gjigandi italian AC Milan pret në shtëpi skuadrën e AS Romës, e vlefshme kjo për xhiron e 20 të Serie A. Në xhiron e fundit të

Read Full Article
Barcelona me probleme

Barcelona me probleme

Barcelona me probleme, i lëndohet lojtari. Barcelona ka konfirmuar ditën e sotme me anë të një komunikate se mbrojtësi, Ronald Araujo ka pësuar një frakturë dhe do të operohet ditën e premte.  Mbrojtësi pritet të mungojë për rreth 4-6 javë.

Read Full Article