Back to homepage

Posts From Redaksia LOBI

I ati qëndroi dy orë pranë trupit të djalit 13 vjeçar, që vdiq nga bombardimet ruse

I ati qëndroi dy orë pranë trupit të djalit 13 vjeçar, që vdiq nga bombardimet ruse

Teksa bombardimet ruse vijojnë të bien në qytetet ukrainase, së fundmi ambasadorja e Ukrainës në SHBA, Oksana Markarova tregoi vdekjen e një djali 13-vjeçar në Kharkiv. Krahas fotos së dhimshme ajo ka shkruar se babai i djalit qëndroi për dy

Read Full Article
Dita e tretë, Kuvendi do të diskutojë për propozimin francez

Dita e tretë, Kuvendi do të diskutojë për propozimin francez

Kuvendi ditën e tretë me radhë do të diskutojë për Informacionin për përmbajtjen e propozim kornizës  negociuese  për negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Evropian, të propozuar nga Presidenca Franceze me Këshillin. Debati në dy ditët e fundit u zhvillua në

Read Full Article
Edhe këtë vit, Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival

Edhe këtë vit, Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival

Edhe këtë vit Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival, i cili për herë të katërt, në datat 21, 22, 23 dhe 24 korrik do të mbahet në parkun e qytetit

Read Full Article
Në protestë sot janë arrestuar dy persona

Në protestë sot janë arrestuar dy persona

Në protestën e sotme e cila filloi në orën 12:00 para Kuvendit janë arrestuar dy persona, këtë për TV21 e konfirmoi edhe Ministria e Punëve të Brendshme.

Read Full Article
Mickoski: Ekspertët duhet të thonë nëse duhet ndryshuar Kushtetuta për të filluar negociatat

Mickoski: Ekspertët duhet të thonë nëse duhet ndryshuar Kushtetuta për të filluar negociatat

Për të filluar negociatat nevojitet ndryshim i Kushtetutës, tha në deklaratën e tij të sotme lideri i opozitës VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, duke iu referuar një artikulli nga dokumenti “Qëndrimi i përbashkët i BE-së”. Ai la vend që një dileme të

Read Full Article
Ademi: Ne si shqitarë kemi qenë viktimë ku na është mohuar identiteti | VIDEO

Ademi: Ne si shqitarë kemi qenë viktimë ku na është mohuar identiteti | VIDEO

Deputeti nga rradhët e BDI-së Arbër Ademi në konferencën e sotme për media deklaroi se kjo është alëternativa më e mirë e ofruar deri tani për RMV. Duke folur për identitetin maqedonas, një droje e nxitur nga opozita maqedonase, Ademi

Read Full Article
Burns: Propozimi francez respekton identitetin dhe gjuhën maqedonase

Burns: Propozimi francez respekton identitetin dhe gjuhën maqedonase

Kur është fjala për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, është një bisedë që duhet të bëhet nga Maqedonia e Veriut dhe BE, ndërsa SHBA-të gjithmonë e kanë mbështetur anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, tha në një intervistë për MIA-n

Read Full Article
“Gjuha maqedonase është e juaja”, Von der Leyen çon në këmbë shumicën në parlament. VMRO: Tradhtarë

“Gjuha maqedonase është e juaja”, Von der Leyen çon në këmbë shumicën në parlament. VMRO: Tradhtarë

Parlamenti në Maqedoninë e Veriut ka nisur seancën ku po diskutohet propozimi francez, që nëse miratohet i hap rrugë integrimit të vendit në BE. Seancës i është drejtuar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, e cila sot qëndron

Read Full Article
Nisin dasmat, nisin krismat, nisin pasojat. Plagoset tetovarja!

Nisin dasmat, nisin krismat, nisin pasojat. Plagoset tetovarja!

Këto ditë, me një intensitet të lartë fillon sezoni i dasmave dhe festave të tjera familjare. Sektori për punë të brendshme Tetovë apelon tek qytetarët që të përmbahen nga të shtënat me pistoleta apo armë të tjera, si dhe nga

Read Full Article
Taravari: Arsovska me shtetësi bullgare nuk ka moral të jetë kryetare e Shkupit

Taravari: Arsovska me shtetësi bullgare nuk ka moral të jetë kryetare e Shkupit

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, në intervistën e fundit për Fokus, ka folur lidhur me zhvillimet e fundit, gjatë të cilave ndodhën edhe përplasjet te sheshi Skenderbeu. Ai ka thënë se posedon informacione që skenari për incidentin pas

Read Full Article