Asnjë vdekje dhe 54 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 29 Korrik, 2021 15:01

Asnjë vdekje dhe 54 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3764 testime ndërsa janë regjistruar 54 raste të reja me COVID-19

Në Shkup – 16, Tetovë – 9, Manastir dhe Dibër nga 6, Kumanovë – 5, Gostivar dhe Strumicë nga 2, Prilep, Kavadar, Ohër, Radovis dhe Vallandovë nga 1 rast.

Regjistrohen 12 pacientë të shëruar.

Gjatë 24 orëve të fundit nuk janë shënuar viktima si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 156.225, numri i të shëruarve është 150.333 ndërsa i viktimave – 5.491. Për momentin shënohen 401 raste active.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 29 Korrik, 2021 15:01