Ahmeti uron Osmanin: Çdo sukses i Kosovës më gëzon!

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 4 Prill, 2021 20:21

Ahmeti uron Osmanin:  Çdo sukses i Kosovës më gëzon!

Krytari i BDI-së, Ali Ahmeti ka uruar Vjosa Osmanin pasi që u zgjodh presidente e Kosovës.

“Gëzohem që sot deputetët e Kosovës arritën të rrumbullakësojnë konsolidimin e institucioneve të vendit si rezultat i vullnetit të qytetarëve të shprehur në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Zgjedhja e Presidentes së Republikës së Kosovës është një lajm i mirë për të gjithë dhe unë i uroj zonjës Osmani shumë shëndet, durim e guxim në punën e saj të cilën shpresoj që do ta realizon vetëm me suksese.

Tek ne do të gjeni dorë të shtruar vëllazërore për bashkëpunim dhe mbështetje të sinqertë pa u kursyer për asnjë çast.

Çdo sukses i Kosovës më gëzon, prandaj dhe përgëzoj të gjithë qytetarët për përfundimin e procesit të zgjedhjes së përbërjes së Kuvendit, Qeverinë e re dhe sot edhe Presidenten e re të Kosovës”.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 4 Prill, 2021 20:21