436 raste të reja me CoVid-19

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 27 Nëntor, 2021 18:58

436 raste të reja me CoVid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.447 testime janë regjistruar 436 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja, 218 janë në Shkup, Manastir 40, Prilep 25, Kavadar 22, Veles 16, Kumanovë 15, Tetovë dhe Koçan 14, Shtip 13, Dellçevë 12, Ohër 9, Strumicë dhe Berovë 7, Resnjë 6, Kriva Pallankë 5, Negotinë, Vinicë dhe Makedonska Kamenica 4, Kërçovë, Gjevgjeli, Vallandovë, Bogdanci, Demir Hisar dhe Krushevë 3, Radovish, Probishtip dhe Kratovë 2 dhe nga 1 në Strugë, Sveti Nikole, Makedonski Brod dhe Dojran.

Gjatë 24 orëve të fundit po ashtu janë regjistruar edhe 336 pacientë të shëruar dhe 17 të tjerë kanë humbur jetën.

Kujtojmë se që nga fillimii pandemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar gjithsej 214.676 pacientë, ndërsa prej tyre 198.755 janë shëruar dhe 7.528 kanë humbur jetën. Momentalisht ka 8.393 raste aktive.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 27 Nëntor, 2021 18:58