33 viktima dhe 1 272 raste të reja me Covid-19

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 30 Mars, 2021 17:18

33 viktima dhe 1 272 raste të reja me Covid-19


Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë  janë regjistruar 1.272 raste pozitive me Covid-19, nga 3.948 teste të realizuara, njofton Ministria e Shëndetësisë. Në po të njëjtën periudhë, janë regjistruar 33 viktima dhe 868 të shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë, janë realizuar 620.810 testime për koronavirus dhe prej tyre, pozitive kanë rezultuar 128.511. Jetën e kanë humbur 3.749 persona, kurse janë shëruar 106.392 të tjerë. Raste aktive në vend janë 18.370

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 30 Mars, 2021 17:18