30 viktima dhe 457 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 22 Mars, 2021 14:50

30 viktima dhe 457 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1.682 teste të kryera janë regjistruar 457 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 700 pacientë.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 30 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 119.828 raste, prej të cilëve 101.474 janë shëruar, kurse 3.503 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka raste aktive 14.851.

Redaksia LOBI
Nga Redaksia LOBI 22 Mars, 2021 14:50